czwartek, 4 marca, 2021

Agregat uprawowy ciężki Canis firmy Bomet

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Odpowiednie przygotowanie pola do siewu przy jak najmniejszej ilości przejazdów to marzenie wielu rolników. Propozycją dla tych, którzy wymagają wysokiej jakości przygotowanego podłoża, jest agregat uprawowy ciężki Canis firmy Bomet.

Agregat Canis to maszyna uniwersalna, która jest w stanie przygotować pole pod siew nawet w trudnych warunkach glebowych. Maszyna sprawdzi się zarówno w gospodarstwach konwencjonalnych, jak i również w technologiach uproszczonych. Jedną z jej zalet jest ograniczenie ilości przejazdów, a w związku z tym skrócenie potrzebnego czasu pracy.

 

Precyzyjna głębokość pracy

Głównymi elementami roboczymi agregatów uprawowych ciężkich Canis są dwa rzędy sprężystych zębów zakończonych szerokimi gęsiostopami, które skutecznie podcinają i spulchniają glebę. W zależności od szerokości maszyny wyposażone są w: 10 zębów dla szerokości roboczej 2,5 m, 12 zębów dla agregatu 3,0 m oraz 16 zębów dla agregatu 4,0 m.

Poprzez zastosowanie mechanizmu równoległoboku rama pośrednia w precyzyjny sposób ustala głębokość pracy zębów względem wałów w zakresie od 2 cm do 12 cm. Deflektory boczne ograniczają przesypywanie gleby poza szerokość roboczą maszyny.

 

Wał crosskill dla wymagających

Aby zapewnić odpowiednie wyrównanie ziemi na glebach zwięzłych i zbrylonych, w agregatach Canis zastosowano przedni wał strunowy o średnicy 370 mm oraz przednią listwę kruszącą. Z tyłu agregat może być wyposażony w wał crosskill o średnicy 350 mm lub wał strunowy o średnicy 370 mm.

Wał crosskill zalecany na gleby ciężkie i zwięzłe, gdzie rozkruszy i rozdrabni bryły oraz dodatkowo pozostawi powierzchnię pola lekko spulchnioną. Na glebach lżejszych i mniej zwięzłych świetnie sprawdzi się wał strunowy. Tylna włóka wyrównująca i delikatnie ubijająca powierzchnię pola zapewni doskonałe przygotowanie gleby pod siew.

Zapotrzebowanie mocy agregatu wynosi odpowiednio: 2,5 m – 100 KM; 3,0 m – 120 KM; 4,0 m – 165 KM.

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Termiczna zima opanuje cały kraj [POGODA]

W nocy na froncie chłodnym od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów pojawią się opady deszczu, które o północy w górach przejdą w opady śniegu....

De Heus wykupił Golpasz

Z początkiem marca br. zaszła duża strukturalna zmiana na rynku produkcji i sprzedaży pasz. Stało się tak za sprawą zakupu całościowego pakietu udziałów firmy Golpasz...

Akcja „Budujemy populację owadów zapylających” powraca

W sezonie 2021 firma Sumi Agro Poland rusza z kampanią  „Budujemypopulację owadów zapylających”. Tym razem w nowej odsłonie. W ramach kampanii firma przygotowała m.in. 1100...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,420SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły