wtorek, 16 lipca, 2024
spot_img

Premiera sadzarki i agregatów podorywkowych firmy Bomet

spot_img

Firma Bomet wprowadziła do swojej oferty nowe maszyny: sadzarkę dwurzędową Gemini o szerokości międzyrzędzi 67,5-80 cm oraz serię agregatów podorywkowych z trzema rzędami zębów i wałem Apus. Nowe maszyny zaprezentowano podczas targów Agrotech w Kielcach.

Nowa dwurzędowa sadzarka Gemini

Producent z Węgrowa sukcesywnie rozszerza ofertę maszyn do uprawy ziemniaków. Nowa sadzarka dwurzędowa Bomet Gemini idealnie sprawdzi się w gospodarstwach o średniej wielkości. Dobrze sprawdzi się wraz z ciągnikiem o mocy 65 KM wyposażonym w TUZ kategorii II i III.

Regulacja szerokości międzyrzędzi od 67,5 do 80 cm

Sadzarka wyposażona jest w solidną ramę, na której zamocowane są główne podzespoły maszyny, takie jak zbiornik o pojemności 800 dm3, podest do obsługi technicznej wraz ze stopniami i barierkami oraz redlice lub talerze obsypujące. Największą zaletą sadzarki Gemini jest możliwość płynnej regulacji szerokości międzyrzędzi w zakresie od 67,5 cm do 80 cm.

Dwurzędowa taśma z czerpakami napędzana jest poprzez przekładnię łańcuchową. Zastosowanie w przekładni 8 kół zębatych pozwoliło na uzyskanie gęstości sadzenia ziemniaków w zakresie od 16,5 cm do 51 cm. Natomiast znaczniki pozwalają na uzyskanie głębokości sadzenia w zakresie od 4 cm do 12 cm.

Redlina formowana jest przez redlice lub talerze obsypujące a także można zastosować przystawkę profilującą redliny. Sadzarka standardowo wyposażona jest również w oświetlenie tylne drogowe, dzięki czemu można bezpiecznie poruszać się po drogach publicznych. Sadzarka Bomet Gemini może być dodatkowo wyposażona w nakładki czerpaka, umożliwiające sadzenie mniejszych rozmiarów ziemniaków, a także w dozownik nawozów (metalowy lub z blachy kwasoodpornej), który zwiększa efektywność i ekonomiczność maszyny.

Zbiorniki dozownika o pojemności 50 dm3 są montowane po bokach maszyny. Dozownik umożliwia dostarczenie dawki startowej nawozów mineralnych bezpośrednio podczas sadzenia.

Trzy rzędy zębów na ciężką glebę

Agregaty podorywkowe Bomet Apus z trzema rzędami zębów są dostępne w czterech szerokościach roboczych: 2,6 m, 2,9 m, 3,2 m oraz 3,5 m. Doskonale sprawdzą się na glebach zwięzłych i cięższych.

Wyposażone są w redlice z podcinaczami o szerokości 370 mm, które zapewniają głębsze wymieszanie resztek pożniwnych z glebą, a współpracujący z nim wał (rurowy lub daszkowy) dociska spulchnioną glebę do podłoża. Rozstaw zębów (28 cm) oraz wysokość pod ramą (65 cm) zapewniają płynną pracę na polach z resztkami roślinnymi, a bezpiecznik śrubowy lub sprężynowy zabezpiecza przed uszkodzeniem przy najechaniu na przeszkodę. Wał tylny pozwala na ustawienie głębokości pracy maszyny do 15 cm.

Agregaty podorywkowe Bomet Apus przeznaczone są do pracy z ciągnikami o mocy od 110 KM do 170 KM.

Filip Michalski
Filip Michalski
Od najmłodszych lat pasjonuję się rolnictwem i techniką z nim związaną a w szczególności tą z ubiegłego wieku. Każdy zabytkowy traktor, kombajn czy inna maszyna to dla mnie kawałek historii rolnictwa, który nieustannie fascynuje i inspiruje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x