poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Robert Telus, zwolennik 5 dla zwierząt mianowany Ministrem Rolnictwa 

spot_img

Robert Telus, szef sejmowej komisji rolnictwa został wyznaczony na nowego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Czy słusznie? Biorąc pod uwagę, że głosował za 5-tką dla zwierząt niektórzy kwestionują słuszność tej decyzji mówiąc wprost, że to wybór z deszczu pod rynnę.

Robert Telus zastąpił Henryka Kowalczyka na stanowisku Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Henryk Kowalczyk w środę rano podał się do dymisji. “Złożyłem rezygnacje z funkcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi widząc, że podstawowy postulat rolników przez KE nie zostanie spełniony” – poinformował podczas konferencji prasowej. 

Nowym Ministrem Rolnictwa został Robert Telus, przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus (w PiS od 2007 r.) i przewodniczący Solidarności RI w woj. Łódzkim. W przeszłości wykazywał on poparcie dla inicjatyw na rzecz dobrostanu zwierząt, m.in. poprzez głosowanie za ustawą 5 dla zwierząt. Mając to na uwadze, decyzja rządu o jego nominacji może więc przynieść skutek odwrotny od zamierzonego – zwiększyć napięcia na wsi zamiast je łagodzić.

Czy Robert Telus jako nowy Minister Rolnictwa zażegna kryzys na polskiej wsi?

Sam Robert Telus, który sam zajmuje się rolnictwem posłuchał deklaracji Kowalczyka w sprawie sprzedaży zbóż. “W czasie wojny nie da się wszystkiego przewidzieć. Sam nie sprzedałem zboża i czekałem na wiosnę. Myśleliśmy, że wtedy będzie droższe” – mówił w rozmowie z Interią. Powinien więc doskonale zrozumieć nastroje rolników. Czy w takim razie wybór Roberta Telusa na nowego ministra rolnictwa był słuszny? Tylko czas pokaże, czy jego wiedza i doświadczenie przyczynią się do rozwoju polskiej wsi i poprawy sytuacji rolników.

Napisz komentarz

2.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x