niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Pielnik Nembus – nowość w ofercie Bomet

spot_img

Zapotrzebowanie na specjalistyczny sprzęt w rolnictwie ekologicznym wciąż rośnie, dlatego firma Bomet zwracając szczególną uwagę na ochronę środowiska opracowała sprzęt dla plantatorów warzyw.

Pielnik Nembus nie tylko w warzywach

Jest to nowy pielnik Nembus, który dzięki licznym konfiguracjom oraz dużemu wyborowi doposażenia potrafi dostosować się do każdych warunków pracy i sprostać wymagania klientów. Pielnik przeznaczony jest do mechanicznego zwalczania chwastów w uprawie warzyw i nie tylko. Pielnik można również zastosować w uprawie kukurydzy czy truskawek. Pielnik Nembus nie musi pracować tylko w międzyrzędziach i można stosować go przy roślinach uprawnych na wszystkich rodzajach gleb.

Pielenie w wysokich roślinach

Podstawowym elementem pielnika jest sztywna solidna rama, na której zamocowane są elementy robocze. Sekcje robocze można dowolnie rozstawić w zależności od podstaw. Można uzyskać od 65 cm do 90 cm rozstawów międzyrzędzi przy obrabianej szerokości międzyrzędzia 55 cm. Pielnik przystosowany jest do pracy przy wysokich roślinach dzięki dużemu prześwitowi pod ramą, który wynosi do 60 cm. Dzięki takiemu rozwiązaniu pielnik może pracować nawet w późnych etapach wzrostu roślin. Pielnik przystosowany jest do agregowania z traktorami wyposażonymi w układ zawieszenia kat. II i III.

Szeroki wybór doposażenia

W zależności od uprawy oraz potrzeb klienta, pielnik może zostać wyposażony w jedną z siedmiu sekcji roboczych. Są to między innymi:

  • z zębami sprężynowymi z redliczką,
  • z zębami sprężynowymi z redliczką i wałami strunowymi,
  • z zębami sprężynowymi z redliczką i zgrzebłem,
  • z zębami sprężynowymi z redliczką i zgarniaczem,
  • z zębami sprężynowymi z redliczką i kolczatką pielącą,
  • z zębami sprężynowymi z redliczką i talerzami obsypującymi,
  • z gęsiostopą i nożami kątowymi.

Dodatkowo pielnik można wyposażyć w ekrany boczne, talerze osłaniające, gwiazdy pielące oraz aplikator nawozu granulowanego lub organicznego.

Filip Michalski
Filip Michalski
Od najmłodszych lat pasjonuję się rolnictwem i techniką z nim związaną a w szczególności tą z ubiegłego wieku. Każdy zabytkowy traktor, kombajn czy inna maszyna to dla mnie kawałek historii rolnictwa, który nieustannie fascynuje i inspiruje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x