środa, 17 lipca, 2024
spot_img

„MF always running” – system floty zastępczej

spot_img

Firma Massey Ferguson wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników wprowadza program „MF always running”. Jego ideą jest udostępnienie rolnikowi ciągnika zastępczego na czas naprawy pojazdu pracującego na co dzień w jego gospodarstwie. Filarem programu są Dilerzy marki Massey Ferguson. To oni odpowiadają za serwis zepsutego pojazdu oraz udostępnienie ciągnika zastępczego. Program obejmuje ciągniki w zakresie mocy od 100 do 400 KM. Polska jest jednym z pierwszych rynków na jakich został wprowadzony system floty zastępczej. Przygotowania do wprowadzenia programu rozpoczęły się jeszcze w zeszłym roku. Podstawowym celem programu jest zapewnienie użytkownikom ciągników marki Massey Ferguson poczucia bezpieczeństwa.

Potencjalny użytkownik już w chwili zawierania umowy z dilerem, wie że w razie nagłych problemów lub konieczności dłuższego pobytu ciągnika na serwisie, będzie mógł wykonać prace na czas, dzięki udostępnieniu ciągnika zastępczego. Klient nie będzie się stresował i przenosił negatywnych emocji na pracowników serwisu. Oprócz tego ciągniki zastępcze należą do dilerów więc powinna występować pozytywna presja czasu. Diler chcąc odzyskać swój ciągnik, będzie chciał jak najszybciej rozwiązać problem z ciągnikiem klienta.

Ciągniki zastępcze z zasady będą użytkowane przez dilerów do końca okresu gwarancji. Jeśli Diler odsprzeda ciągnik przed jej upływem, pozostały okres gwarancji pozostanie do wykorzystania rolnikowi. W ciągnikach przewidzianych jako zastępcze, będzie możliwość instalacji także uchwytów ładowaczy czołowych. Dotyczy to głównie ciągników mniejszej mocy, użytkowanych przez gospodarstwa hodowlane. Do przystąpienia do programu nie jest konieczne spełnienie dodatkowych warunków. Na chwilę obecną nie jest przewidziane wprowadzanie dodatkowych ograniczeń, np. limitu czasu pracy. Wszelkie decyzje związane z użyczeniem ciągnika zastępczego podejmuje Diler.

Adam Płachta

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników