środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Zmiany w PIGMiUR. Leszek Weremczuk nowym Wiceprezesem Zarządu

spot_img

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych, które odbyło się w Toruniu 21 marca br. członkowie Izby zaakceptowali kandydaturę Leszka Weremczuka na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Dyrektora Zarządzającego. 

Leszek Weremczuk nowym Wiceprezesem Zarządu

Stanowisko Wiceprezesa Zarządu Dyrektora Zarządzającego to kolejne zawodowe wyzwanie Leszka Weremczuka, który od 3 lipca 2023 roku pełnił w Izbie funkcję dyrektora ds. rozwoju. Obecnie przejmie obowiązki Michała Spaczyńskiego, który po 19 latach pracy w Izbie zdecydował się na kontynuację swojej kariery zawodowej poza jej strukturami. 
Do jego głównych obowiązków należeć będzie bieżące zarządzanie działaniami Izby, w tym koordynowanie i zarządzeni największymi projektami, które realizuje Izba jakimi są wystawy AGRO SHOW w Bednarach i Zielone AGRO SHOW w Ułężu. 

Kim jest Leszek Weremczuk?

Leszek Weremczuk z rolnictwem związany jest od 40 lat. Jak sam twierdzi, to nie tylko praca, ale podobnie jak ogrodnictwo, również jego pasja. Dał się poznać jako osoba bardzo zaangażowana w pracę na rzecz PIGMiUR. Przed objęciem stanowiska dyrektora ds. rozwoju przez 15 lat zasiadał w Radzie Izby, również jako jej wiceprzewodniczący. 

Urodzony 16 lipca 1960 r. w Siedlcach na Mazowszu, od 1965 r. jest mieszkańcem Kutna w województwie łódzkim. Po ukończeniu w 1984 r. studiów o kierunku ogrodnictwo i uzyskaniu tytułu mgr inż. ogrodnik, podjął pracę jako nauczyciel w Zespole Szkół Rolniczych im. Macieja Rataja w Mieczysławowie koło Kutna. W 1985 r. rozpoczął pracę w Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego jako Inspektor ds. Plantacji Nasiennych. W 1997 r. został zatrudniony w PPHU Rolmasz Kutno, dawnej Fabryce Maszyn Rolniczych Kraj Kutno, na stanowisku Głównego Specjalisty ds. Marketingu i Handlu. Od 1999 r. w Agromie Kutno pracował jako szef zespołu handlowego. W lipcu tego samego roku został Dyrektorem ds. Marketingu i Handlu w firmie Expom Krośniewice. Kolejny etap zawodowej kariery rozpoczął w lutym 2022 r. po objęciu stanowiska Dyrektora ds. Rozwoju Sieci Dealerskich w Unii Grudziądz.


Leszek Weremczuk uczestniczył w założeniu Grupy Agro 7, która powstała w 1997 r. i był jej koordynatorem do stycznia 2022 r. To nie tylko pasjonat rolnictwa i ogrodnictwa. Wśród jego szerokich zainteresowań są także modelarstwo samochodowe, filatelistyka, numizmatyka, motoryzacja. Jest także miłośnikiem zwierząt, a w szczególności psów.

Jako redakcja Agro Profil serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Spaczyńskiemu za lata udanej współpracy. Jednocześnie składamy gratulacje Panu Leszkowi Weremczykowi z okazji nowych wyzwań i życzymy dalszych sukcesów w tej branży.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x