środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Wiosna będzie bardzo ciepła i miejscami sucha [POGODA]

spot_img

Przed nami wietrzna doba, która na wschodzie i w centrum kraju pozostawi po sobie zerwane dachy, wyrwane z korzeniami drzewa. Już w nocy wiatr na północy zacznie wiać z prędkością 75 km/h zaś nad ranem wiatr nasili się w centrum i na wschodzie do podobnych wartości. Noc sucha, jedynie od Podlasia po Mazury, Kaszuby popada niewielki deszcz a w rejonie Wejherowa i Kościerzyny także deszcz ze śniegiem. Na termometrach od 2 stopni w Wejherowie do 9 stopni na południu kraju.

W ciągu dnia od okolic Łodzi po wschód i na północ spodziewany jest bardzo silny wiatr do 75 km/h a około południa od Olsztyna po Warszawę, Siedlce, Terespol podczas przechodzenia burz i silniejszych opadów do nawet ponad 80 km/h. Podczas burz opady sięgną 4-9 mm w ciągu godziny.

Po południu zachmurzy się także na zachodzie i tak również przelotnie popada deszcz ale bez burz. Do południa w centrum a do końca dnia na południu kraju ma być sucho i słonecznie.

Kolejne dni to spodziewane ocieplenie do ponad 25 stopni w weekend. Mamy anomalię El Nino a ta do Polski przynosi zawsze bardzo ciepła i wczesną wiosnę. W związku z ociepleniem się klimatu oznaczało to dla nas rekordowo ciepły luty i marzec i kwiecień także zapisze się rekordowo ciepło. Ciepły będzie także maj. O ile opady co jakiś czas będą się zdarzać to jednak silne wiatry i dużo wyższe niż zwykle temperatury skutecznie szybko będą się pozbywać wody z gleby.

Wszystko wskazuje na to, że żniwa w tym roku będą o miesiąc wcześniej niż rok temu.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x