poniedziałek, 26 lutego, 2024

Zdziwił Was limit sprzedaży cukru? Sklepy zabezpieczają masło przed kradzieżą

spot_img

Obecnie niektóre półki sklepowe przypominają wyglądem te z okresu początków pandemii. Jeśli zdziwił was limit sprzedaży cukru na osobę, co powiecie na zabezpieczenie masła etykietą przeciwkradzieżową?

Masło jak towar luksusowy. Sklepy naklejają etykietę antykradzieżową

Według statystyk Komendy Głównej Policji – tylko w 2021 roku dokonano w Polsce 24 995 przestępstw kradzieży w sklepach. W stosunku do roku 2020 to wzrost o prawie 5 tysięcy. W tym roku może paść kolejny rekord z uwagi na szybującą inflację. 

Jedna z największych sieci handlowych – Kaufland postanowiła wprowadzić zabezpieczenia antykradzieżowe na masło a nawet miks roślinny. Sieć natomiast nie ustosunkowała się do tego czy w ich sklepach dochodzi do regularnych kradzieży tego produktu.  

Ceny masła biją rekordy

 Z najnowszego raportu „Indeks cen w sklepach detalicznych” wynika, że podrożały wszystkie z 12 analizowanych kategorii produktów, a najbardziej produkty tłuszczowe. Wzrost notowany był na poziomie prawie 40% r/r. Za masło w lipcu płaciliśmy o 48 proc. więcej niż rok temu, a za olej o prawie jedną trzecią więcej.  Niestety analitycy ostrzegają, że szczyt podwyżek dopiero przed nami.

źródło:twitter.com/PawelJachowksi

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x