sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Na wschód kraju opady dotrą wieczorem i kolejnej nocy [POGODA]

spot_img

Sytuacja z suszą staje się bardzo poważna. Niestety na froncie jutro nie popada wszędzie – miejscami ani wczoraj, ani dziś, i jutro także nie popada w wielu regionach Mazowsza, Kujaw, Warmii. Niebawem miejscami będzie to już miesiąc bez większego deszczu.

W nocy na ogół pogodnie. Na zachodzie za frontem już chłodniej – 12-15 stopni. Na południu, północy i w centrum około 15-16 stopni, zaś na wschodzie najcieplej – tu nawet 18-21 stopni.

Po wschodzie słońca na wschodzie temperatura będzie szybko rosła i po południu w rejonie Kraśnika, Sandomierza, Kozienic będziemy mieć 35 stopni Celsjusza. Na Ziemię Lubuską około 10-12/00 dotrze front z opadami i burzami i do wieczora przejdzie przez Łódzkie, Śląsk, Opolskie, Wielkopolskę – zwłaszcza na południe od Poznania, Kujawy – na południe od Bydgoszczy i dotrą na Mazowsza- na południe od Płocka, Legionowa, Węgrowa. Wieczorem burzowo będzie także na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas burz silniej powieje do 50-90 km/h. Miejscami, ale raczej rzadko spotkać będzie można opad gradu do 2 cm.

Szanse, ale niewielkie (5-30%) na jakieś opady pojawi się we wtorek i mogą to być jedyne opady w przyszłym tygodniu.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy
Jerzy
1 rok temu

Ok.Augustowa narazie padać nie musi,mamy zapas wody…

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x