sobota, 13 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Zderzenie TIR-a z ciągnikiem John Deere

spot_img

We wtorek, 15 listopada 2019 r., o godzinie 6.15, dyżurny wolsztyńskiej jednostki Policji został powiadomiony o zderzeniu ciężarówki marki Volvo (TIR) z ciągnikiem rolniczym marki John Deere (zagregowanym z obracalnym pługiem). Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 32, łączącej Żodyń z Kopanicą w Wielkopolsce. Tuż przy granicy województwa lubuskiego.

Przeczytaj również: Park maszynowy marki CASE IH

Z dokonanych na miejscu ustaleń Policji wynika, że kierujący TIR-m, 61-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, w następstwie niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, najechał na tył ciągnika rolniczego John Deere, którym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego. W rezultacie, kierowca TIR-a podjął hamowanie, ale nie zdołał uniknąć zderzenia. W konsekwencji ciężarówka zjechała z trasy do przydrożnego rowu. Natomiast traktor przewrócił się na jezdnię. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Poszkodowanego kierowcę ciągnika John Deere, przetransportowano do szpitala na obserwację. Natomiast, kierowca TIR-a nie odniósł poważniejszych obrażeń.
Policja zaproponowała mężczyźnie mandat karny w wysokości 500 zł i 6 punktów karnych.
Usuwanie pojazdów i przywracanie ruchu trwało kilka godzin.

Tekst: Robert Gorczyński
Źródło: www.wolsztyn.policja.gov.pl
Foto: www.wolsztyn.policja.gov.pl

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników