środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Wnioski o pomoc suszową 2023 tylko do jutra – problemy z aplikacją narastają!

spot_img

15 marca to ostateczny termin składania wniosków o pomoc suszową za rok 2023, niestety po raz kolejny rolnicy na całym obszarze kraju zgłaszają coraz większe trudności z korzystaniem z aplikacji oraz błędy w szacowaniu strat. 

Aplikacja nieadekwatnie ocenia straty suszowe 

Wielu rolników, szczególnie z województwa zachodniopomorskiego, alarmuje, że aplikacja nieadekwatnie ocenia straty suszowe w ich gospodarstwach. Szacunki zawarte w aplikacji często nie pokrywają się z rzeczywistymi stratami, co przekłada się na zaniżone wsparcie finansowe dla tych producentów. Dodatkowo, pojawiają się również przypadki błędnych podliczeń strat w protokołach, co powoduje dodatkowe utrudnienia dla rolników starających się o pomoc.

Problem „zaginięcia” protokołów

Najbardziej niepokojące są jednak zgłoszenia dotyczące „zaginięcia” protokołów. Niektórzy rolnicy i doradcy donoszą, że mimo wypełnienia i przesłania wniosków, aplikacja uniemożliwia pobranie protokołu szacowania. W takich sytuacjach pojawia się komunikat informujący o tym, że wniosek jest wciąż w edycji, co może skutkować brakiem uwzględnienia wniosku w procesie przyznawania pomocy suszowej.

Apel o wydłużenie terminu składania wniosków o pomoc suszową

Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych, Wiktor Szmulewicz, zwrócił uwagę na ten problem i zaapeloeał do Ministra Rolnictwa o podjęcie natychmiastowych działań w celu usprawnienia funkcjonowania aplikacji oraz wydłużenia terminu składania wniosków o pomoc suszową.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x