sobota, 23 października, 2021
spot_img

Wizja przyszłości według Bayer

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Na konferencji Future of Farming Dialogue w Monheim, która odbyła się 18 września firma Bayer przedstawiła swoją wizję przyszłości współczesnego rolnictwa. Jest to pierwsze tak duże wydarzenie, organizowane przez Bayer od momentu połączenia firm, które odbyło się 21 sierpnia. Gromadzi liderów opinii i pełen przekrój interesariuszy. Wspólnie dyskutują o tym jak sprawić, aby światowy system żywnościowy rozwijał się w sposób bardziej zrównoważony – dla dobra rolników, konsumentów i całej planety. Firma podtrzymuje zobowiązania w zakresie innowacyjności, zrównoważonego rozwoju i transformacji cyfrowej, których celem jest zapewnienie żywności dla szybko rosnącej populacji – bez ryzyka wyczerpania zasobów naszej planety. Liam Condon, członek Zarządu Bayer i prezes Crop Science, podczas konferencji zauważył, że rolnicy oczekują innowacji, które pomogą zwiększyć plony przy jednoczesnym zmniejszeniu nakładów, a także należyty dostęp do bezpiecznej, bogatej w składniki odżywcze i taniej żywności. Zaś świat stoi przed olbrzymimi wyzwaniami tj. zmiany klimatyczne, ograniczoność zasobów naturalnych i rosnąca populacja. I jak zapewnia zespół Bayer szuka jak najlepszych sposobów na rozwiązanie tych problemów.

Transformacja cyfrowa

Jak twierdzi Liam Condon to transformacja cyfrowa jest jednym z czynników napędzających innowacje, ponieważ daje rolnikom świeże spojrzenie na swoje pola i dostarcza im danych i przesłanek, pozwalających na podejmowanie bardziej racjonalnych decyzji. rolników w zwiększaniu produktywności i zrównoważonym rozwoju.W tym miesiącu The Climate Corporation, podmiot zależny Bayer, wprowadził na europejski rynek* wiodącą platformę cyfrowego rolnictwa Climate FieldView™, jest ona również dostępna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Brazylii. Platforma pozwala rolnikom w łatwy sposób gromadzić dane polowe i dokonywać ich wizualizacji, analizować wydajność upraw, a także zarządzać ich zróżnicowaniem dzięki zindywidualizowanym planom nawożenia i zasiewów – w celu optymalizacji produktywności.

Innowacje

Innowacją w dziale środków ochrony roślin jest środek, przeznaczony do wprowadzenia na rynek w 2019 r. vayego™ to środek owadobójczy do stosowania nalistnego i doglebowego w uprawach ryżu, kukurydzy i ogrodnictwie, stanowi innowację w dziedzinie środków ochrony roślin. Oferuje on rolnikom szerokie i wieloaspektowe korzyści w zakresie zwalczania niszczycielskich gąsienic oraz niektórych gatunków chrząszczy i owadów ssących.

W najbliższym czasie do obrotu trafi również m.in. szereg odmian nasion, opracowanych w celu odstraszania szkodników i współdziałających ze środkami ochrony roślin, aby zapewnić optymalne plony z każdego hektara. Innowacje te obejmują: zabezpieczone przed działalnością owadów nasiona soi drugiej generacji (kolejna generacja środka Intacta RR2 PRO™) oraz bawełnę, zwalczającą zmieniki i wciornastki.

Zrównoważony rozwój

Jesus Madrazo, nowy dyrektor ds. rolnictwa i zrównoważonego rozwoju w dziale Crop Science podkreśla, że nie tylko technologiczne innowacje pomogą światu sprostać wyzwaniom. Potrzebna jest również innowacja społeczna, która pozwoli na odpowiednie wykorzystanie dostępnych rozwiązań. Firma podkreśla również swoje silne zaangażowanie na rzecz transparentności. Udostępniając wyniki badań nad bezpieczeństwem środków ochrony roślin, Bayer pragnie pokazać kulisy procesu rejestracji produktów oraz analiz ich bezpieczeństwa. Poprzez takie działanie chce budować swoje relacje na bazie zaufania. OW

-REKLAMA-spot_imgspot_img

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

[td_block_social_counter facebook="magazynrolniczy" style="style6 td-social-boxed" open_in_new_window="y" f_counters_font_family="394" f_network_font_family="891" f_counters_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_network_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=" counter_color="#ffffff" counter_color_h="#ffffff" network_color="#ffffff" network_color_h="#ffffff" tdc_css="eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3NjgsInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiI0MCIsImRpc3BsYXkiOiIifSwicGhvbmVfbWF4X3dpZHRoIjo3NjcsImFsbCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" twitter="AgroProfil" youtube="channel/UC_ihWVO4q56jp1TByKKa0yQ"]

Ostatnie artykuły