poniedziałek, 27 maja, 2024
spot_imgspot_img

Wiedza prosto z pól. Rozwiązania i technologie od INNVIGO

spot_img

Firma INNVIGO zaprosiła w czerwcu rolników na Dni Pola, które odbyły się w nieco innej formule niż w poprzednich latach – jako kameralne spotkania na platformach doświadczalnych. Była to okazja, aby w praktyce poznać oferowane rozwiązania i technologie oraz skorzystać z fachowej wiedzy doradców.

Coroczne czerwcowe spotkania polowe to ważne wydarzenie w kalendarzu INNVIGO. Tym razem, ze względu na sytuację epidemiologiczną, firma zaproponowała swoim klientom wyjątkową formułę Dni Pola, czyli możliwość umówienia się na kameralną wizytę w wybranej lokalizacji, gdzie prowadzone są platformy doświadczalne. – Podczas tych wyjątkowych Dni Pola spotykaliśmy się z rolnikami w Urbanowicach na Opolszczyźnie, w Rozbitym Kamieniu niedaleko Siedlec, w Pawłowicach koło Leszna i w Radostowie koło Tczewa. Prezentowaliśmy tam szereg rozwiązań do ochrony głównych upraw w Polsce – rzepaku, zbóż, kukurydzy, buraków cukrowych. Na poletkach można było zobaczyć, jak technologie INNVIGO sprawdzają się w praktyce. Oczywiście kluczowa weryfikacja nastąpi po zbiorach, kiedy zważymy ilość i ocenimy jakość plonów. Natomiast już teraz można było zweryfikować skuteczność naszych środków ochrony roślin i zdecydować się na rozwiązania, które zostaną niebawem wykorzystane w uprawach ozimych – mówi Krzysztof Golec, Prezes Zarządu INNVIGO. – Na stronie www.innvigo.com prezentujemy wszystkie programy ochrony, stosowane na poletkach w poszczególnych lokalizacjach.

Po sześciu latach obecności na rynku firma INNVIGO oferuje rolnikom ponad 50 preparatów. Są to nie tylko pojedyncze produkty – dzięki którym użytkownicy mogą tworzyć kombinacje i mieszaniny dostosowane do indywidualnej sytuacji na danym polu – ale przede wszystkim pełne technologie, pozwalające na całościową ochronę głównych upraw rolnych. W skład polecanych rozwiązań wchodzą zaprawy nasienne, herbicydy, fungicydy, insektycydy i regulatory wzrostu. Mając do dyspozycji tak szeroką ofertę preparatów, plantatorzy mogą skorzystać z optymalnie dobranych technologii, dopasowanych do potrzeb danego gospodarstwa, występujących zagrożeń i do warunków pogodowych.

Powodzenie i plonowanie prowadzonych upraw zależy nie tylko od właściwej ochrony, ale także od odpowiedniego doboru odmian roślin. Dlatego podczas spotkań na poletkach doświadczalnych INNVIGO rolnicy mogli zapoznać się z propozycjami firm nasiennych – Danko, KWS, Limagrain, Saatbau Linz, Saaten-Union – a ponadto dowiedzieć się, jak dostosować ochronę do poszczególnych odmian.

Doradcy dzielą się wiedzą

Dni Pola nie były jedyną okazją, aby spotkać się w terenie z przedstawicielami INNVIGO. Firma dba o to, aby rolnicy z całej Polski mieli możliwość skorzystania z wiedzy, doświadczenia i oferowanych rozwiązań. – Od tego roku do naszego zespołu dołączyła duża grupa doradców, którzy pracują zarówno z producentami rolnymi, jak i z punktami sprzedaży detalicznej. Chcemy na bieżąco kontaktować się z klientami, mówić nie tylko o promocjach, ale przede wszystkim o aspektach technicznych: wejść na dane pole, sprawdzić, jakie są zagrożenia i z czym trzeba walczyć, zobaczyć, jaki jest potencjał upraw i dostosować do niego technologię – podkreśla Krzysztof Golec. – Dbamy o to, aby wiedza, którą posiada zespół INNVIGO, była jak najbardziej aktualna – i dzielimy się nią z naszymi klientami.

Postaw na rekordowe plony z INNVIGO

Podczas Dni Pola ogłoszona została informacja, że INNVIGO dołącza do kampanii „Idę po Rekord!”, organizowanej przez firmę Chemirol. Akcja polega na takim doborze rozwiązań agrotechnicznych – m.in. środków ochrony roślin – aby wykorzystać potencjał roślin oraz atuty gospodarstw i umożliwić uzyskanie jak najwyższych plonów. – Jestem pewien, że każdy z producentów rolnych chce osiągnąć swój osobisty rekord, pobić dotychczasowe wyniki. Mówimy oczywiście nie tylko o spektakularnych efektach, np. o zebraniu z ha 12 ton pszenicy dzięki stosowaniu naszych kompleksowych technologii. Zdajemy sobie sprawę, że potencjał każdego gospodarstwa uzależniony jest od tego, co dzieje się na polu. Jesteśmy w stanie uzasadnić i rekomendować optymalne rozwiązania zarówno do uzyskania tych 12 ton, jak i dla rolników, którzy mają nieco inne warunki czy skromniejsze możliwości produkcyjne. Robimy wszystko, aby nasza oferta rzeczywiście łączyła te efekty techniczne z korzyściami ekonomicznymi – zapewnia Prezes INNVIGO.

Źródło: materiał prasowy

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x