niedziela, 1 sierpnia, 2021

Wiedza prosto z pól. Rozwiązania i technologie od INNVIGO

-REKLAMA-spot_img

Firma INNVIGO zaprosiła w czerwcu rolników na Dni Pola, które odbyły się w nieco innej formule niż w poprzednich latach – jako kameralne spotkania na platformach doświadczalnych. Była to okazja, aby w praktyce poznać oferowane rozwiązania i technologie oraz skorzystać z fachowej wiedzy doradców.

Coroczne czerwcowe spotkania polowe to ważne wydarzenie w kalendarzu INNVIGO. Tym razem, ze względu na sytuację epidemiologiczną, firma zaproponowała swoim klientom wyjątkową formułę Dni Pola, czyli możliwość umówienia się na kameralną wizytę w wybranej lokalizacji, gdzie prowadzone są platformy doświadczalne. – Podczas tych wyjątkowych Dni Pola spotykaliśmy się z rolnikami w Urbanowicach na Opolszczyźnie, w Rozbitym Kamieniu niedaleko Siedlec, w Pawłowicach koło Leszna i w Radostowie koło Tczewa. Prezentowaliśmy tam szereg rozwiązań do ochrony głównych upraw w Polsce – rzepaku, zbóż, kukurydzy, buraków cukrowych. Na poletkach można było zobaczyć, jak technologie INNVIGO sprawdzają się w praktyce. Oczywiście kluczowa weryfikacja nastąpi po zbiorach, kiedy zważymy ilość i ocenimy jakość plonów. Natomiast już teraz można było zweryfikować skuteczność naszych środków ochrony roślin i zdecydować się na rozwiązania, które zostaną niebawem wykorzystane w uprawach ozimych – mówi Krzysztof Golec, Prezes Zarządu INNVIGO. – Na stronie www.innvigo.com prezentujemy wszystkie programy ochrony, stosowane na poletkach w poszczególnych lokalizacjach.

Po sześciu latach obecności na rynku firma INNVIGO oferuje rolnikom ponad 50 preparatów. Są to nie tylko pojedyncze produkty – dzięki którym użytkownicy mogą tworzyć kombinacje i mieszaniny dostosowane do indywidualnej sytuacji na danym polu – ale przede wszystkim pełne technologie, pozwalające na całościową ochronę głównych upraw rolnych. W skład polecanych rozwiązań wchodzą zaprawy nasienne, herbicydy, fungicydy, insektycydy i regulatory wzrostu. Mając do dyspozycji tak szeroką ofertę preparatów, plantatorzy mogą skorzystać z optymalnie dobranych technologii, dopasowanych do potrzeb danego gospodarstwa, występujących zagrożeń i do warunków pogodowych.

Powodzenie i plonowanie prowadzonych upraw zależy nie tylko od właściwej ochrony, ale także od odpowiedniego doboru odmian roślin. Dlatego podczas spotkań na poletkach doświadczalnych INNVIGO rolnicy mogli zapoznać się z propozycjami firm nasiennych – Danko, KWS, Limagrain, Saatbau Linz, Saaten-Union – a ponadto dowiedzieć się, jak dostosować ochronę do poszczególnych odmian.

Doradcy dzielą się wiedzą

Dni Pola nie były jedyną okazją, aby spotkać się w terenie z przedstawicielami INNVIGO. Firma dba o to, aby rolnicy z całej Polski mieli możliwość skorzystania z wiedzy, doświadczenia i oferowanych rozwiązań. – Od tego roku do naszego zespołu dołączyła duża grupa doradców, którzy pracują zarówno z producentami rolnymi, jak i z punktami sprzedaży detalicznej. Chcemy na bieżąco kontaktować się z klientami, mówić nie tylko o promocjach, ale przede wszystkim o aspektach technicznych: wejść na dane pole, sprawdzić, jakie są zagrożenia i z czym trzeba walczyć, zobaczyć, jaki jest potencjał upraw i dostosować do niego technologię – podkreśla Krzysztof Golec. – Dbamy o to, aby wiedza, którą posiada zespół INNVIGO, była jak najbardziej aktualna – i dzielimy się nią z naszymi klientami.

Postaw na rekordowe plony z INNVIGO

Podczas Dni Pola ogłoszona została informacja, że INNVIGO dołącza do kampanii „Idę po Rekord!”, organizowanej przez firmę Chemirol. Akcja polega na takim doborze rozwiązań agrotechnicznych – m.in. środków ochrony roślin – aby wykorzystać potencjał roślin oraz atuty gospodarstw i umożliwić uzyskanie jak najwyższych plonów. – Jestem pewien, że każdy z producentów rolnych chce osiągnąć swój osobisty rekord, pobić dotychczasowe wyniki. Mówimy oczywiście nie tylko o spektakularnych efektach, np. o zebraniu z ha 12 ton pszenicy dzięki stosowaniu naszych kompleksowych technologii. Zdajemy sobie sprawę, że potencjał każdego gospodarstwa uzależniony jest od tego, co dzieje się na polu. Jesteśmy w stanie uzasadnić i rekomendować optymalne rozwiązania zarówno do uzyskania tych 12 ton, jak i dla rolników, którzy mają nieco inne warunki czy skromniejsze możliwości produkcyjne. Robimy wszystko, aby nasza oferta rzeczywiście łączyła te efekty techniczne z korzyściami ekonomicznymi – zapewnia Prezes INNVIGO.

Źródło: materiał prasowy

-REKLAMA-spot_img
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

Śledź nas

22,896FaniLubię
532ObserwującyObserwuj
7,980SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły