czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Wiadomość dla Ursuli von der Leyen. Rolnicy rozrzucili obornik podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach! [WIDEO]

spot_img

Przez najbliższe dwa dni w Katowicach ma miejsce Europejski Kongres Gospodarczy, w którym uczestniczy sama Ursula von der Leyen. Pod stadionem zgromadziła się grupa rolników, którzy w symbolicznym proteście postanowili rozrzucić obornik!

Symboliczny gest – rozrzucony obornik podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

W symbolicznym proteście przeciwko braku uwagi ze strony decydentów, rolnicy postanowili rozrzucić obornik, wyrażając tym samym swój sprzeciw wobec obecnej sytuacji w rolnictwie. Ich niezadowolenie wynika z niespełnienia postulatów, które od dłuższego czasu starają się przeforsować w dialogu z politykami na różnych szczeblach.

Niepokój rolników narasta zwłaszcza w kontekście zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Obawiają się, że decyzje dotyczące np. redukcji środków ochrony roślin mogą zostać zrewidowane, co może negatywnie odbić się na ich działalności i środowisku naturalnym.

Postulaty rolników pozostają niezmienne

Postulaty rolników pozostają niezmienne i wywodzą się z troski o przyszłość rolnictwa, ale także całego społeczeństwa. Chcą przypomnieć politykom o konieczności podejmowania decyzji korzystnych dla wszystkich stron. Dlatego też decydują się na takie akcje protestacyjne, aby wyróżnić się w gąszczu wydarzeń i skłonić do refleksji zarówno decydentów, jak i społeczeństwo.

Europejski Kongres Gospodarczy, choć skupiający się na tematach biznesowych i ekonomicznych, nie umknął uwadze spraw rolniczych. Incydent pod stadionem stanowi swoisty przypomnienie, że rolnicy stanowią istotny element społeczeństwa i ich głos należy wysłuchać i uwzględnić w procesie podejmowania decyzji gospodarczych i politycznych.

Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hajduszoboszlo
Hajduszoboszlo
2 miesięcy temu

Pod jakim stadionem?

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x