wtorek, 25 czerwca, 2024
spot_img

Wapń odżywczy na Panoramie Pól Timac Agro Polska

spot_img

23 czerwca w Dębnie koło Leżajska (woj. podkarpackie) odbyły się pokazy polowe pod nazwą „Panorama Pól” organizatorem pokazów był producent innowacyjnych nawozów opartych o kompleksy biostymulujące Timac Agro Polska Prezentowane technologie nawożenia były prowadzone na polach produkcyjnych Rolniczo Wytwórczego Kombinatu Spółdzielczego im. Antoniego Paśki. Podczas spotkania zaproszeni rolnicy mogli zapoznać się z efektami działania produkowanych przez Timac Agro nawozów płynnych i granulowanych opartych o unikatowe kompleksy biostymulujące na wielkoobszarowych polach uprawnych gospodarstwa takich jak: rzepak ozimy, zboża w tym: pszenica ozima i jęczmień jary oraz kukurydza i groch. Podczas spotkania rolnicy mogli również zapoznać się z ofertą produktową firmy partnerskiej Małopolskiej Hodowli Roślin, która zaprezentowała szeroką ofertę nowości produktowych na zbliżający się sezon. Zorganizowane spotkanie było świetną okazją do poszerzenia swojej wiedzy jak również spotkania się na żywo po długiej przerwie spowodowanej pandemią.

Wpływ żyzności gleby na plonowanie roślin

Podczas Panoramy Pól organizowanej przez Timac Agro zaproszeni rolnicy mogli zobaczyć efekty działania innowacyjnych technologii na polach produkcyjnych oraz usłyszeć najważniejsze kwestie dotyczące prezentowanych upraw. Ponadto specjaliści z Timac Agro poświęcali dużo uwagi dotyczącej istotności budowania żyzności gleby poprzez budowanie próchnicy i życia mikrobiologicznego. Marcin Wieremczuk Product Manager w firmie Timac Agro podkreślał istotność budowania powyższych czynników w osiągnięciu wysokiego i stabilnego poziomu plonowania przy uwzględnieniu racjonalnego nawożenia nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych, z którymi mamy coraz więcej do czynienia. Specjalista z firmy Timac Agro podkreślał, że zarówno budowanie próchnicy, jak i rozwój mikroorganizmów glebowych powinien odbywać się przy stabilnym pH gleby i to przez cały okres wegetacji. Jest to szczególnie ważne, że ze względu na zakwaszające działanie nawozów stosowanych podczas wzrostu roślin wartość pH gleby ulega wahaniom i częsty spadkom, a to jest niesprzyjające dla rozwoju mikroorganizmów glebowych.

Rola wapnia odżywczego w odżywianiu roślin.

Spotkanie polowe pod nazwą „Panorama Pól” uświetnił występ dr hab. Marzeny Brodowskiej prof. UP w Lublinie, która podczas swojego wystąpienia poruszała najważniejsze kwestie dotyczące wapnia odżywczego. Podczas swojego wystąpienia specjalistka podkreślała niedocenioną rolę wapnia odżywczego w budowaniu stabilnego poziomu plonowania roślin uprawnych nawet w niesprzyjających warunkach stresu wywołanego przez suszę. Podczas wystąpienia Profesor podkreślała rolę i funkcję tego składnika w rozwoju roślin oraz konieczności uwzględnienia go w swoich programach nawożenia.

Nowości w Timac Agro Polska

Podczas Panoramy Pól rolnicy mieli okazję również do zapoznania się z ofertą nawozów granulowanych i płynnych oferowanych przez Timac Agro. Na szczególną uwagę warto było zwrócić na nowości oferowane przez Timac Agro. Do najważniejszych nowości prezentowanych podczas Panoramy Pól był nawóz doglebowo-nalistny FERTIACTYL RECORD oraz dwa nawozy granulowane TOP PHOS 15 20 NPROCESS oraz PHYSACTIV+1.

Oferta produktów dla hodowców

Podczas Panoramy Pól nie zapomniano również o hodowcach zwierząt, którzy mogli również skorzystać z profesjonalnego doradztwa prowadzonego przez pracowników Timac Agro Polska oraz zapoznania się z szeroką ofertą produktów przeznaczoną stricto dla hodowli zwierząt.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x