poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

inFolen – nowy biostymulujący płynny nawóz azotowy

spot_img

W połowie marca firma Timac Agro Polska wprowadziła na polski rynek nowy biostymulujący płynny nawóz azotowy – inFolen. Jest to wyjątkowe rozwiązanie, które umożliwia zastąpienie III dawki azotu w zbożach. W przypadku gospodarstw, gdzie występuje uprawa kukurydzy, rolnicy mogą nawozem inFolen zastąpić uzupełniającą dawkę azotu, który jest aplikowany pogłównie.

Nawożenie i biostymulacja

Jest to rozwiązanie, jakie wypłynęło z potrzeb rolników, którzy bardzo często zwracali uwagę na problemy związane z aplikacją III dawki azotu w zbożu lub dawki uzupełniającej w kukurydzy – informuje Timac Agro Polska.

Sytuacje takie jak okresowe niedobory wody w maju-czerwcu, wysokie temperatury czy ograniczenie aktywności fizjologicznej roślin z powodu stresów środowiskowych mocno ograniczają efektywność nawożenia azotowego w tym okresie. Jak zapewnia producent, InFolen doskonale sprawdza się w takich warunkach, ale również bardzo dobrze wykorzystuje optymalne warunki rozwoju roślin do budowania wartościowego plonu.

inFolen – dolistny nawóz azotowy nowej generacji

inFolen to dolistny nawóz azotowy zapewniający wydajne odżywienie azotem. W swoim składzie zawiera 19% N w formie mocznika, 5% MgO rozpuszczalny w wodzie, 10% SO3 rozpuszczalny w wodzie oraz wyciąg z alg brunatnych i roślin, co powoduje, że produkt wykazuje także właściwości biostymulujące.

InFolen wykazuje działanie powierzchniowo czynne. Oznacza to, że przy stosowaniu InFolenu stosunek podstawy kropli do jej wysokości wzrasta. Powoduje to o wiele szybsze wchłanianie substancji odżywczych do liści. Jak informuje firma, czas wchłaniania 50% dolistnego oprysku azotu z inFolen to ok. 2 godziny.

Zastosowanie InFolenu poprawia gospodarkę hormonalną etylenu, kwasu abscysynowego oraz
cytokinin ET/ABA i CYT/ABA, dzięki czemu w trakcie oprysku szparki liściowe są otwarte. Ułatwia to i zwiększa dolistną penetrację azotu amidowego wchodzącego w skład produktu.

Zastosowanie w uprawach i dawkowanie

W roślinach zbożowych producent zaleca aplikację nawozu w dawce 30 l/ha w fazie od pojawienia się liścia flagowego do początku kwitnienia. W kukurydzy również w dawce 30 l/ha od fazy 6 liści do pojawienia się wiechy. Możliwe jest stosowanie produktu również w pozostałych uprawach, takich jak rzepak, słonecznik, buraki cukrowe czy użytki zielone – w dawce 30-40 l/ha, a także w ziemniakach i cebuli 4 x 10 L/ha albo 40 L/ha.

mat. prasowe Timac Agro Polska

Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x