poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

W ciągu dnia będzie pochmurnie, wieczorem pojawią się mgły [POGODA]

spot_img

Po niezwykle ciepłym dniu, kiedy to termometry na zachodzie i północy pokazywały dwucyfrowe wartości nastanie ciepła jak na normy klimatyczne stycznia noc.

W nocy początkowo pogodnie w całym kraju.  Przed północą nad Pomorze Zachodnie i Ziemię Lubuską dotrze strefa większego zachmurzenia. Do rana chmury frontowe zawędrują nad Gdańsk, Bydgoszcz, Kalisz, Wrocław. Na zachodzie i północy miejscami pokropi. Na pozostałym obszarze chmur stopniowo ma przybywać ale bez opadów.

Temperatura w nocy będzie bardzo urozmaicona. Na szczytach gór solidna odwilż. W Kotlinach górskich mróz do -6/-7 st. Na pozostałym obszarze wschodu i południa kraju około -3/-1 stopnia. Lokalnie na Roztoczu i Rzeszowszczyźnie około 1-2 stopni powyżej zera- w Bieszczadach około 5 stopni na plusie. Około 0 st z przygruntowymi przymrozkami od Podlasia poprzez Łódzkie i Dolny Śląsk- w kotlinach mróz, na szczytach i w pasie oddziaływania halnego na plusie. Wyrównana temperatura będzie na zachodzie i północy, około 4-6 stopni.

Do południa na wschód od Opolszczyzny, Ziemi Łódzkiej, Podlasia pochmurno, lecz bez opadów. Na zachodzie i północy niebo stopniowo będzie się przecierać i tutaj może pojawić się na chwilę słońce. Znacznie więcej rozpogodzeń pojawi się w okolicy Zielonej Góry, Bogatyni, Wrocławia, Leszna. Po godzinie 12/00 chmury na północy i w centrum będą gęstnieć. Nadal pochmurno na wschodzie i południu. Dużo słońca pojawi się na południe od Słubic, Leszna, Opola. Wieczorem w wielu regionach powstawać będą mgły i zamglenia.

Temperatura w regionach z chmurami wyrównana na poziomie 4-6 stopni. Cieplej na słonecznym południowym zachodzie 8-9 stopni, oraz w regionach podgórskich Bieszczad, Tatr i Sudetów 7-10 stopni.

Wiatr z rana umiarkowany, w południe słaby a wieczorem zupełnie bezwietrznie.

Znacznie wzrośnie stężenie szkodliwych związków składających się na smog.

 

Łukasz Sieligowski 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników