sobota, 13 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Inazuma 130 WG – teraz aż 9 gatunków szkodników zwalczanych w rzepaku jesienią

spot_img

Firma Sumi Agro Poland rozszerzyła rejestrację insektycydu Inazuma 130 WG o kolejne szkodniki rzepaku ozimego. Na mocy  decyzji MRiRW nr R-118/2021d z dnia 02.03.2021 r. w etykiecie znalazło się aż 9 gatunków szkodników występujących jesienią.

W ostatnich latach jesienią odnotowuje się wzmożone żerowanie szkodników w uprawie rzepaku ozimego, co pociąga za sobą znaczne straty. Zaatakowane młode rośliny są bowiem narażone na gorsze przezimowanie, wymarzanie i obumieranie.

Inazuma 130 WG jest insektycydem o potwierdzonym skutecznym działaniu w zwalczaniu takich szkodników rzepaku jak: śmietka kapuściana, mączlik, myszce, tantniś krzyżowiaczek czy pchełka rzepakowa. Dzięki rozszerzeniu etykiety rejestracyjnej rolnicy mogą od teraz chronić plantacje jesienią również przed: rolnicami, gnatarzem rzepakowcem, miniarką kapuścianką i chowaczem galasówkiem.

Najszerszy zakres jesiennej ochrony

–  Ciepła i sucha jesień oraz łagodne zimy wzmagają presję szkodników występujących w uprawach w okresie jesiennym. Do tego dochodzi brak zapraw nasiennych, które zabezpieczały rośliny w początkowym okresie rozwoju. Mając na uwadze tę sytuację wyszliśmy  naprzeciw oczekiwaniom polskich rolników i na podstawie wyników wieloletnich badań rozszerzyliśmy etykietę rejestracyjną preparatu Inazuma 130 WG o kolejne agrofagi. Tym samym umożliwiamy polskim plantatorom rzepaku ozimego lepsze zabezpieczenie upraw przed  rosnącą presją szkodników. Warto podkreślić, że Inazuma ma obecnie najszerszy na rynku zakres zwalczanych jesiennych szkodników w etykiecie. – mówi Urszula Filipecka, dyrektor marketingu w firmie Sumi Agro Poland.

Inazuma 130 WG działa błyskawicznie i długotrwale dzięki połączeniu 2 substancji czynnych, z różnych grup chemicznych. Produkt to gotowa mieszanina, co znacząco ułatwia stosowanie. Co ważne insektycyd osiąga bardzo wysoką skuteczność w szerokim zakresie temperatur – już od 5°C i jest odporny na zmywanie przez deszcz. Mechanizm działania produktu oraz jego właściwości sprawiają, że Inazuma 130 WG doskonale nadaje się do zabiegów jesiennych i wczesnowiosennych.

– W Sumi Agro dbamy o to, żeby nasze środki ochrony roślin nie tylko były jak najlepszej jakości, ale również, staramy się  dostosowywać je do zmieniających się warunków w Polsce. Dlatego cieszymy się ze sprawnego przebiegu rejestracji, uznającej faktyczną skuteczność Inazumy w zwalczaniu aż 9 gatunków jesiennych szkodników rzepaku ozimego. – mówi Marta Strzelecka-Berek, kierownik ds. Produktów Rolniczych w firmie Sumi Agro Poland.

Skuteczność potwierdzona badaniami

Wysoką skuteczność w zwalczaniu gnatarza rzepakowca czy rolnic potwierdzają badania przeprowadzone w sezonie 2019–2020 przez UP Lublin. W przypadku gnatarza już po 7 dniach od zabiegu skuteczność wynosiła 100%. Rolnice zaś zostały wyeliminowane niemal w 97% po 14 dniach od oprysku. Produkt równie skutecznie zwalcza śmietkę kapuścianą, pchełkę rzepakową, mączliki, chowacza galasówka czy tantnisia krzyżowiaczka.

Inazuma 130 WG jako jeden z nielicznych insektycydów na rynku posiada również rejestrację do jesiennego zwalczania mszyc w pszenicy ozimej.

Źródło: Materiały prasowe Sumi Agro Poland

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x