środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Tragiczny finał przejażdżki

spot_img

Do tragicznego w skutkach zdarzenia w wyniku którego 5-letni chłopiec poniósł śmierć, doszło we wtorek (7 września br.), w miejscowości Zagórze (gmina Wieniawa, powiat przysuski, woj. mazowieckie).

– Tuż przed godziną 16.00 w miejscowości Zagórze, na prywatnej posesji, 70-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym przewoził w łyżce ładowacza, która znajdowała się z przodu ciągnika, dzieci w wieku 5 i 6 lat – informuje starszy aspirant Norbert Cibor z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. 

Łyżka przygniotła chłopców

W pewnym momencie łyżka ładowacza się odpięła, a dzieci z niej wypadły. W efekcie sprzęt rolniczy przygniótł chłopców. Niestety, pomimo ponad godzinnej reanimacji podjętej, najpierw przez krewnych dziecka, a później przez ratowników medycznych 5-letni chłopiec zmarł. Natomiast 6-latek z  uszkodzeniami ciała trafił do szpitala w Radomiu.

Jak do tego doszło?

Z ustaleń policji wynika, że 70-letni mężczyzna był dziadkiem chłopców, którzy tego fatalnego popołudnia pozostawali pod jego opieką. Dziadek zgodził się przewieźć wnuki traktorem,  a koniec tej przejażdżki był tragiczny.

Prokuratura i policja bada sprawę

Na obecnym etapie, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze, pod nadzorem prokuratury, badają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia. W tej tragicznej sprawie wszczęto też już śledztwo, które prowadzi Prokuratura Rejonowa w Przysusze. Pod uwagę bierze się  nieumyślne spowodowanie śmierci. Jak podaje KWP w Radomiu, kierujący ciągnikiem 70-latek, pod którego opieką były dzieci, był trzeźwy. 

Apel o wyjątkową ostrożność

Przy tej okazji Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i rozwagę podczas prac na polu i w gospodarstwie. Dodajmy też, że od początku roku na Mazowszu doszło już w gospodarstwach do 10 zdarzeń z udziałem osób i maszyn rolniczych. 

Źródło: KWP Policji w Radomiu 
Foto: Mate
riały Policja  

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x