czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Tragiczny wypadek na S5! TIR wjechał w 4 traktory!

spot_img

W nocy, po godzinie 1.00 na węźle Rogowo, gdzie od wczoraj odbywał się strajk rolniczy, doszło do tragicznego wypadku. Kierowca samochodu ciężarowego wjechał w kolumnę ustawionych ciągników rolniczych. 

Wypadek na węźle Rogowo, fot: nadesłane

Kierowca samochodu ciężarowego wjechał w kolumnę ustawionych ciągników rolniczych

Jak kierowca samochodu ciężarowego wjechał w kolumnę ustawionych ciągników rolniczych? Niestety, na ten moment nie są znane przyczyny tego dramatycznego zdarzenia. Śledztwo w tej sprawie jest w toku, aby ustalić, co było bezpośrednią przyczyną wypadku. Wiadomo jednak, że zniszczone zostały cztery ciągniki rolnicze, z czego jeden został doszczętnie. Na szczęście, najważniejsza informacja brzmi, że nikt nie odniósł obrażeń.

Wypadek na węźle Rogowo, fot: nadesłane

Strajk rolniczy w Rogowie zawieszony

Po tragicznej kolizji, organizatorzy strajku podjęli decyzję o zakończeniu protestu. Rozmowa z jednym z rolników zaangażowanych w demonstrację rzuca światło na potencjalną skalę tragedii. W rozmowie z Agro Profil rolnik wspomniał, że sytuacja mogła zakończyć się znacznie gorzej, gdyby nie fakt, że chwilę wcześniej zdecydowali się odejść, aby pomóc osobie z uszkodzonym pojazdem.

Wjechał busem w protestującego rolnika. Chciał ominąć blokadę

Stratowanie traktorów na S5 przez TIRA, to nie jedyny niebezpieczny wypadek podczas strajków rolniczych. Wczoraj w Łęczycy kierowca busa Volkswagena chcąc ominąć blokadę potrącił uczestnika protestu. Wideo z incydentu zamieściliśmy na platformie X (dawniej twitter):

Potrącony rolnik wyszedł z incydentu bez obrażeń, natomiast kierowca został ukarany mandatem w wysokości 11 tysięcy złotych. Niestety, wczoraj miało także miejsce kolejne tragiczne zdarzenie. Podczas protestu rolników na drodze S8, w okolicach miejscowości Działosza, 36-letni mężczyzna postanowił opuścić pojazd i przekroczyć barierki oddzielające jezdnie. Wkrótce potem został potrącony przez samochód prowadzony przez 49-letniego mężczyznę. Niestety, pomimo podjętych działań, nie udało się uratować życia poszkodowanego.

Z kolei dziś, wczesnym rankiem w Osieku, na terenie powiatu rypińskiego, policjant zabezpieczający protest został potrącony przez kierującą samochodem kobietę. Jak informuje TVN24 41-letnia mieszkanka Rypina uderzyła w drewniane palety będące częścią blokady drogi zorganizowanej przez rolników protestujących. Mundurowy próbował zatrzymać pojazd, ale został potrącony. Ranny policjant został przewieziony do szpitala, a sprawczyni, która miała 1,3 promila alkoholu we krwi, została zatrzymana – przekazał oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy.

źródło: tvn24

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x