piątek, 23 lutego, 2024

Wydajne i precyzyjne ciągniki New Holland

spot_img

Firma New Holland bardzo intensywnie poszerza swoją ofertę ciągników. Światowy lider stawia przy tym na ich wielofunkcyjność, a zarazem wysoki poziom specjalizacji. Chodzi tu o jak najszersze dostosowanie parametrów ciągników do potrzeb różnych dziedzin rolnictwa. Priorytetem jest też zastosowanie nowoczesnych systemów pozwalających zdalnie i wirtualnie planować, nadzorować oraz koordynować działania autonomicznych ciągników i współpracujących z nimi innych maszyn, a nawet… całych gospodarstw! I nie jest to sprawa przyszłości, to już się dzieje. 

Kompaktowe Utility i Electro Command

Pierwszą grupą nowych ciągników New Holland są  wielofunkcyjne maszyny z serii T5 o mocy od 80 KM do 120 KM. Wyposażono je w udoskonalony silnik 4-cylindrowy o zwiększonej pojemności skokowej 3,6 litra, większej mocy i momencie obrotowym. Natomiast bezobsługowy system Compact HI-eSCR2 to połączenie katalizatora utleniającego (DOC), systemu filtracji cząstek stałych i układu selektywnej redukcji katalitycznej (SCR). Komponenty układu neutralizacji spalin zamknięto w kompaktowej obudowie pod maską ciągnika, co daje operatorowi doskonałą widoczność i zwrotność. Ciągniki przeznaczone są do obsługi gospodarstw hodowlanych i mieszanych. Na tę ofertę składają się: T5 Utility przeznaczone do prac w obejściu, z ładowaczem czołowym, do obsługi przednich lub tylnych narzędzi oraz zastosowań transportowych, a także ciągniki T5 Electro Command o wyższej wydajności i właściwościach jezdnych z możliwością wyposażenia w ładowacz czołowy z szeroką ramą 700TL do obsługi najcięższych ładunków przy maksymalnym wysięgu. 

Wirtualnie zsieciowany T7 Heavy Duty (HD)

Kolejna propozycja New Holland to nowa techniczna odsłona ciągnika typu T7 Heavy Duty (HD). Ta wielofunkcyjna maszyna odznacza się wyższymi w stosunku do wcześniejszych modeli osiągami i zwrotnością. Ciągnik posiada nowoczesną, wygodną kabinę Horizon Ultra i system PLM Intelligence zapewniający dostęp do cyfrowych rozwiązań z zakresu precyzyjnego rolnictwa (Rolnictwo 4.0), w ramach którego system Precision and Interconnected Farming (ang.: rolnictwo precyzyjne i zintegrowane), pomaga rolnikom planować wszystkie operacje i zarządzać ich wykonaniem w czasie rzeczywistym. Dzięki aplikacji MyNewHolland rolnicy mogą wyszukać informacje techniczne na temat ciągnika z dostępem do portalu MyPLMConnect dla bieżącego zarządzania nie tylko flotą maszyn, ale też danymi z całego gospodarstwa. Marka New Holland wprowadza tu nowy odbiornik PLM Cygnus. Dostarcza on informacji o położeniu, zapewnia dostosowanie pracy do ukształtowania terenu, pomaga w ustaleniu linii prowadzenia ciągnika. Zaletą jest też stałe połączenie maszyny z rolnikiem i serwisem technicznym Firmy New Holland. Dzięki temu możliwa jest bieżąca diagnostyka stanu technicznego maszyn i błyskawiczne usuwanie ewentualnych awarii. Ciągniki typu T7 HD przeznaczone są m.in. do pracy w dużych gospodarstwach rolnych. 

Specjalistyczne T4 F/N/V i T3

New Holland wprowadza również na rynek nową generację ciągników specjalistycznych typu T4 F/N/V i rozszerza gamę T3 o model niskoprofilowy. Ciągniki generacji T4 F/N/V zapewniają rolnikom większą moc. Ofertę poszerzono też o nowy, zajmujący najwyższą pozycję w tej gamie, model o mocy 118 KM. Natomiast silnik, zaawansowany układ hydrauliczny i parametry techniczne w tym kompaktowym ciągniku (z nową nisko położoną maską silnika), sprawiają, że jest to przełomowy model w sektorze maszyn specjalistycznych. Serię ciągników New Holland T3F zmodernizowano natomiast w ten sposób, by zapewnić im większą moc, czyste osiągi i najlepszą oszczędność paliwa, a to dzięki nowemu silnikowi Stage V i kompaktowemu układowi neutralizacji spalin z katalizatorem DOC i filtrem DPF. Dodajmy, że model T3LP łączy w sobie nisko położoną maskę z dużym prześwitem, wysoką stabilnością i zwrotnością. 

Źródło i foto: materiały Firmy New Holland

spot_img
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x