czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img

0% podatek na zdrową żywność. Nie dla produktów podchodzenia zwierzęcego?

spot_img

We wtorek Parlament Europejski przegłosował możliwość wprowadzenia 0% podatku na zdrową i zrównoważoną żywność. Decyzja ta pozwoli na 0 proc. VAT w przypadku wegańskich zamienników jak mięsa mleka czy jaj. Inicjatywę skomentowała Europosłanka Sylwia Spurek oznajamiając na twitterze, że czas produktów pochodzenia zwierzęcego dobiega końca. 

Zdrowe czyli wegańskie?

Entuzjastyczny post Spurek skomentował poseł PSL Władysław Kosiniak Kamysz tłumacząc, że jako partia walczą zgadzają się z projektem 0% VAT na zdrową żywność ale nie na zasadzie wykluczenie produktów pochodzenia zwierzęcego. Likwidacja hodowli to zarżnięcie polskiego rolnictwa. 

Spurek skomentowała słowa posła, że produkcja mięsa i mleka szkodzi. „Dlatego bez wyjątków musi być objęta 23 proc. VAT, tak żeby zmniejszyć, a następnie wyeliminować popyt na te produkty. Cena mięsa i mleka będzie w końcu prawdziwa. Starego rolnictwa nie da się uratować” – podkreśliła europosłanka.

Z informacji wynika, że projekt na dniach trafić ma do sejmu i raczej nie będzie wykluczał produktów pochodzenia zwierzęcego, które są bogate w minerały i witaminy potrzebne do prawidłowego rozwoju człowieka. Niemniej jednak agresywne działania ze strony partii zielonych mogą utrudnić rozmowy, np. poprzez postulowanie o wykluczenie mięsa czy nabiału. Mamy nadzieję, że nikt jednak nie będzie brał tego pod uwagę. 

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x