sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

W sobotę oprócz deszczu popada grad i krupa śnieżna [POGODA]

spot_img

W pierwszej części nocy przelotny deszcz w ilości 1-3 mm pojawi się miejscami w pasie od Opolszczyzny po Łódzkie, środkowe Mazowsze Podlasie.

W drugiej części nocy opady przesuną się na południe i wschód, ale będzie ich jeszcze mniej niż w centrum, bo maksymalnie 1-1,5 mm. W rejonie Zatoki Gdańskiej, na Żuławach, północy Warmii pojawią się przelotne opady deszczu i krupy śnieżnej do 3-4 mm. Reszta kraju pogodna. Temperatura spadnie do 1-4 stopni na zachodzie, w centrum i na Podlasiu do 5-6 stopni na pozostałym obszarze. Wiatr nadal silny z północnego zachodu w porywach do 50 km/h.

W ciągu dnia rozwinie się konwekcja z przelotnymi opadami deszczu, gradu i krupy śnieżnej. Najwięcej opadów od okolic Tczewa po Iławę, Mławę, Włocławek, Płock. Wiatr nadal dość silny w porywach do 40 km/h.

W dalszej części miesiąca widać przymrozki- zwłaszcza poniedziałek, wtorek- miejscami do -5 stopni. Ale już od środy ponownie napłynie ciepłe powietrze, za sprawą wiatru halnego między 27 a 30 października może być nawet 13-18 stopni, a pod górami nawet 20 stopni.

Niestety często ma silnie wiać. Wiatr będzie bardzo suchy. Ryzyko zamieci, erozji gleby znacznie wzrastać będzie z każdym kolejnym dniem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

Ok

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x