piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img

Ładowacz i ciągnik od STEYR-a

spot_img

Znana w świecie firma i marka maszyn rolniczych STEYR przygotowała nową linię ładowaczy czołowych dopasowanych do ciągników STEYR o mocy 58-240 KM, w gamie od Kompakt S do Absolut CVT.

Wszystko u jednego dealera

Debiutującą właśnie linię ładowaczy czołowych STEYR „S” opracowano w ten sposób, by umożliwić rolnikom dokonywanie ich zakupu w jednym miejscu, u jednego lokalnego dealera, z możliwością precyzyjnego doboru kombinacji ciągnik – ładowacz do konkretnych potrzeb klienta. 

Aż 20 modeli STEYR S 

Dodajmy, że nowa linia ładowaczy czołowych STEYR „S” obejmuje 20 modeli w dwóch seriach. Maszyny posiadają specyfikacje Premium. Są też w pełni kompatybilne z szeroką gamą ciągników STEYR, od modeli Kompakt S i Kompakt, przez serie Multi, Expert CVT i Profi, po Impuls CVT i Absolut CVT. A przy okazji wyboru właściwego zestawu maszyn rolnicy mogą też zaopatrzyć się w cały szereg narzędzi i użytecznego osprzętu.

Flagowa seria T

Flagowa seria ładowaczy czołowych „T” przeznaczona jest do wymagających prac związanych z przenoszeniem materiałów i obejmuje 10 modeli ładowaczy o wysokości podnoszenia od 3,75 m do 4,70 m i o udźwigu w przedziale od 1390 kg do 2720 kg. Dodatkowym atutem tych maszyn jest wypróbowany hydrauliczny system samopoziomowania zawierający zintegrowane siłowniki kompensacyjne połączone z siłownikami hydraulicznymi zrzutu osprzętu. Zapewnia to  wysoką dokładność pracy i krótsze czasy jej cykli. 
Ponadto, dla maksymalizacji komfortu obsługi STEYR udostępnił użytkownikom opcję AUTO-UNLOAD System®, która synchronizuje funkcje otwierania chwytakiem i wysypywania łyżki. Tego rodzaju konstrukcja zapewnia też dobrą ochronę przewodów hydraulicznych ładowacza przed uszkodzeniem.

Zalety serii U

Jak zapewniają specjaliści z Firmy STEYR, uniwersalna i trwała gama ładowaczy czołowych serii „U” z mechanicznym samopoziomowaniem to idealna opcja do wykonywania  codziennych zadań związanych z obsługą gospodarstwa. Podobnie jak w modelach ładowaczy „T”, tutaj także przewody hydrauliczne znajdują się wewnątrz ramy. Natomiast maksymalna wysokość podnoszenia obejmuje zakres od 3,50-4,50 m, przy maksymalnym udźwigu od 1210-2230 kg.

Dodajmy także, że zarówno dla ładowaczy serii „T”, jak i „U”, system amortyzatorów SHOCK Eliminator® jest standardem, co zapewnia komfortową jazdę podczas transportu ładunków. Natomiast zaczepianie i odczepianie ramion ładowaczy jest łatwe i szybkie, a to dzięki automatycznemu systemowi FITLOCK 2+ System®.

Czytelne oznaczenia serii

Wyjaśnijmy również, że numeracja nowej gamy ładowaczy czołowych STEYR „S” w prosty sposób odnosi się do możliwości każdego modelu. Na przykład model S4020T ma maksymalną wysokość podnoszenia 4,0 metry i udźwig 2,0 ton, przy czym „T” oznacza specyfikację gamy Premium.

Szybkozłącze i obsługa

Fabrycznie montowany zestaw ładowacza posiada wspólne wsporniki i szybkozłącze MACH System® multi do szybkiego podłączenia instalacji hydraulicznych i elektrycznych. A sterowanie tego rodzaju ładowaczem odbywa się za pomocą zaworów hydraulicznych ciągnika i joysticków z trzecią i czwartą hydrauliczną funkcją serwisową.

Warto też wiedzieć, że w ramach nowej oferty marki STEYR ładowacze czołowe objęte będą tym samym zakresem gwarancji i wsparcia produktowego jak ciągniki STEYR.
 
Źródło i foto: Materiały STEYR Media Relations

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x