wtorek, 27 lutego, 2024

Targi Ferma – odwiedź największe specjalistyczne targi dla fachowców produkcji zwierzęcej w Polsce! 

spot_img

W dniach 23-25 lutego 2024 roku, po raz trzeci już, Bydgoszcz stanie się centrum dla profesjonalistów z branży chowu i hodowli bydła, świń i drobiu, goszcząc Targi Ferma w Hali BCTW. To wydarzenie, zorganizowane przez DLG Agrofood, gromadzić będzie blisko 150 wystawców z kraju i zagranicy, prezentując szeroką gamę produktów i usług związanych z produkcją zwierząt.

Targi Ferma w Bydgoszczy – przestrzeń, wygoda, i wiedza na wyciągnięcie ręki

Hala BCTW, wybrana na miejsce targów, zachwyca swoją wielkością, dostępnością parkingów oraz dogodnym położeniem, z dala od zgiełku centrum miasta, przy świetnym połączeniu komunikacyjnym dla odwiedzających z różnych regionów kraju.

Organizatorzy podkreślają, że targi to nie tylko ekspozycja firm, ale także okazja do udziału w konferencji naukowo-technicznej, będącej nieodłącznym elementem tej imprezy od 25 lat. Na uwagę zasługuje bogaty program konferencji, obejmujący tematy związane z genetyką, paszami, systemami karmienia, lekami weterynaryjnymi, robotami udojowymi, a także infrastrukturą inwentarską i maszynami do zbioru i konserwacji pasz.

Co czeka odwiedzających Targi Ferma 2024 w Bydgoszczy?

Warto zwrócić uwagę na planowane panelowe dyskusje, takie jak „Ilość czy jakość – co ważniejsze w produkcji wieprzowiny?”, które poprowadzi dr Tomasz Schwarz z UP w Krakowie. Ponadto, Forum Drobiarskie poruszy kwestie dotyczące ochrony branży drobiarskiej przed atakami pseudoekologów, zaznaczając istotę zdrowia i dobrostanu zwierząt.

Dla hodowców bydła mlecznego, drugiego dnia targów, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz zaproszeni goście, zapraszają do dyskusji w ramach spotkania pt. Branża mleczarska ludziom i środowisku.

Politechnika Bydgoska przygotowała dwudniowy cykl prelekcji pod hasłem „Nauka z regionu”, skupiając się na produkcji roślinnej i zwierzęcej. Forum Biogazu i Biometanu będzie również ważnym elementem, przybliżając hodowcom możliwości, korzyści i problemy związane z posiadaniem biogazowni. Omówione zostaną kwestie prawne, finansowe, dotyczące stosowania substratów i zagospodarowanie pofermentu. O swoich doświadczeniach opowiedzą również właściciele już działających instalacji.

Rejestracja na Targi Ferma 2024 w Bydgoszczy

Już po 20 grudnia br. wszyscy, którzy chcą otrzymać bezpłatną kartę wstępu na targi, będą mogli zarejestrować się na stronie imprezy.

„Mimo, że czas dla branży rolniczej nie jest łatwy i wciąż niepewna sytuacja na rynkach, szczególnie zbożowym i maszyn rolniczych, mocno dotyka ten sektor gospodarki  wierzymy, że przyszłoroczna FERMA potwierdzi, jak ważną częścią rolnictwa jest profesjonalna hodowla zwierząt i produkcja żywności najwyższej jakości, u podstaw których, leżą dobrostan, zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko naturalne.

Duże zainteresowanie imprezą wśród hodowców oraz wsparcie jakiego udzielają nam Kujawsko Pomorska Izba Rolnicza, KPODR Minikowo oraz federacje i związki branżowe, pozwala nam optymistycznie patrzeć na edycję 2024, dlatego już dziś zapraszam wszystkich do Bydgoszczy” – mówi Prezes Zarządu DLG Agrofood, organizatora Fermy, Mariusz Jabłoński.

Ze szczegółowym programem konferencji można zapoznać się na stronie wydarzenia.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x