środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Strajk generalny! 20 lutego rolnicy zablokują wszystkie graniczne przejścia z Ukrainą! 

spot_img

Od 20 lutego rolnicy zamierzają zablokować wszystkie graniczne przejścia z Ukrainą. Ale to nie koniec – chcą też sparaliżować węzły komunikacyjne, drogi dojazdowe do stacji kolejowych i portów morskich.

Ogólnokrajowe protesty rolników zaplanowane na 20 lutego 2024 r.

Ogólnokrajowe protesty rolników nabierają na sile. W ramach strajku generalnego, związkowcy zapowiadają blokadę wszystkich granicznych przejść z Ukrainą. Działania nie mają ograniczać się jedynie do punktów przejściowych, ponieważ planują również zablokować ważne węzły komunikacyjne oraz drogi dojazdowe do przeładunkowych stacji kolejowych i portów morskich.

„Na dzień 20 lutego, w ramach strajku generalnego ogłaszamy, że wszystkie działania protestacyjne będą skoncentrowane na całkowitej blokadzie wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą i protestów w terenie”czytamy we wtorkowym komunikacie NSZZ RI „Solidarność”

Protesty rolników 2024 – apel do obywateli

Protestujący rolnicy gorąco apelują do społeczeństwa o poparcie ich działań, argumentując, że strajk generalny jest niezbędny dla zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego w kraju. W oficjalnym komunikacie stwierdzili jednoznacznie, że problem opłacalności produkcji rolnej, przetwórczej i innych branż w Polsce wynika z niekontrolowanego napływu towarów z Ukrainy, co jest rezultatem otwarcia granicy z Unią Europejską dla tego kraju. 

źródło: NEXT; NSZZ RI „Solidarność”

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzyś
Krzyś
2 miesięcy temu

Polska to państwo w państwie. Społeczeństwo swoje, politycy swoje. I po co nam była ta unia skoro korupcja jest podobna do tej z Ukrainy?

adsdas
adsdas
2 miesięcy temu
Reply to  Krzyś

paszoł won ruski troll

ddreporter
ddreporter
2 miesięcy temu
Reply to  adsdas

>troll

polak napisał by trollu także ładnie nam sie przedstawiłeś wasili

karolwojtyla
karolwojtyla
2 miesięcy temu

mam nadzieje ze te kurwy smierdzace nie beda blokowac w weekend

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

4
0
Would love your thoughts, please comment.x