czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Izby rolnicze domagają się pilnych działań rządu w sprawie dopłat do zbóż i innych produktów rolnych

spot_img

W środowisku rolniczym narasta niepokój związany z dalszym brakiem stabilizacji na rynku. W odpowiedzi na tę sytuację, Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystosował we wtorek oficjalne pismo do premiera Donalda Tuska, apelując o natychmiastowe uruchomienie dopłat do zbóż na podobnych zasadach i stawkach, jak w roku ubiegłym.

Apel o dopłaty dla rolników

Postulat ten nie ogranicza się jedynie do zbóż – zarząd rady postanowił także skierować wniosek o udzielenie pomocy finansowej w formie dopłat do kukurydzy, mleka, trzody chlewnej, nawozów oraz paliwa. W opinii Krajowej Rady Izb Rolniczych, te środki są kluczowe dla utrzymania stabilności sektora rolniczego oraz zapewnienia rolnikom warunków do skutecznej produkcji rolnej.

Rada podkreśla również pilną potrzebę zapewnienia finansowania rolnictwa z preferencyjnym oprocentowaniem. Rolnicy, z racji braku otrzymania dopłat, napotykają trudności w uzyskiwaniu kredytów, co zagraża ich zdolności do prowadzenia codziennej działalności. W związku z tym, zarząd rady apeluje o szybkie uruchomienie pomocy z funduszu wojennego, aby zabezpieczyć rolników przed narastającymi trudnościami.

źródło: KRIR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x