środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

John Deere podpisał umowę z SpaceX! Jakie realne korzyści niesie dla rolnictwa?

spot_img

John Deere ogłosił zawarcie umowy ze SpaceX! Cel jest jeden – zapewnić rolnikom najnowocześniejsze usługi łączności satelitarnej. Dzięki sieci Starlink rolnicy pożegnają się z kłopotami z łącznością i w pełni wykorzystają technologie rolnictwa precyzyjnego.

John Deere i SpaceX – to pierwsze takie partnerstwo w branży

To pierwsze takie partnerstwo w branży. Współpraca John Deere ze SpaceX umożliwi klientom firmy z jelonkiem znaczące zwiększenie produktywności, rentowności oraz podejmowanie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. To zdecydowany krok naprzód dla sektora rolnictwa, który staje w obliczu wyzwania związanego z nieustannie rosnącą globalną populacją i potrzebą skutecznego dostarczania żywności.

Umowa John Deera ze SpaceX zapewni nowoczesną łączność satelitarną

Jakie plusy idą za współpracą John Deera ze SpaceX?

“Dla rolników dobra łączność ma większą wartość niż jakiekolwiek pojedyncze zadanie czy działanie. To dlatego, że uwalnia ona cały wachlarz możliwości, które bez niej są albo ograniczone albo w ogóle niedostępne. Przykładowo, przez cały rok rolnicy muszą wykonywać zadania w niezwykle krótkich oknach czasowych. Wymaga to wykonywania bardzo precyzyjnych kroków w procesie produkcyjnym przy jednoczesnej koordynacji maszyn i zarządzaniu ich wydajnością. Dzięki łączności praca w każdym z tych obszarów jest usprawniona. W efekcie cała operacja przebiega wydajniej, skuteczniej i bardziej opłacalnie” – zaznacza Aaron Wetzel, Vice President of Production and Precision Ag Production Systems w John Deere.

Rozwiązanie SATCOM połączy zarówno nowe, jak i już pracujące maszyny za pośrednictwem satelitarnej usługi internetowej i wytrzymałych terminali satelitarnych. Umożliwi to korzystanie w pełni z takich technologii jak autonomia, udostępnianie danych w czasie rzeczywistym, zdalna diagnostyka, ulepszone rozwiązania do samodzielnej naprawy i komunikacja M2M (machine-to-machine). Wszystkie te technologie pomagają rolnikom pracować wydajniej przy jednoczesnym minimalizowaniu przestojów.

Partnerstwo ze SpaceX spełni potrzeby dziś i w przyszłości?

Rozwiązanie SATCOM uwalnia potencjał technologii John Deere, dzięki czemu każdy rolnik może w pełni wykorzystać swoją obecną technologię rolnictwa precyzyjnego, a także nowe innowacyjne rozwiązania, które zostaną przez niego wdrożone w przyszłości.

“Od ponad dwóch dekad John Deere jest liderem w branży sprzętu rolniczego, który wykorzystuje satelitarną technologię precyzyjnego naprowadzania. Teraz wprowadzamy usługę łączności satelitarnej do gospodarstw na dużą skalę, aby rolnicy, którzy mają problem z zasięgiem sieci komórkowej mogli wreszcie czerpać korzyści ze sprawnej łączności. Rozpoczęliśmy ten proces z myślą, aby dostarczać naszym klientom wartościowych rozwiązań. Partnerstwo ze SpaceX pozwala zaoferować rolnikom funkcjonalność, która spełni ich potrzeby dziś i w przyszłości” – mówi Jahmy Hindman, Senior Vice President & Chief Technology Officer w John Deere.

John Deere będzie wykorzystywać konstelację satelitów Starlink od SpaceX

Rozwiązanie SATCOM firmy John Deere będzie wykorzystywać konstelację satelitów Starlink od SpaceX, aby zapewnić dostęp do internetu. Żeby aktywować to rozwiązanie i połączyć maszynę z John Deere Operations Center, dealerzy John Deere zainstalują wzmocniony terminal Starlink w kompatybilnych maszynach wraz z modemem JDLink 4G LTE.

“Dostęp w gospodarstwie do zasięgu GPS i GSM wcale nie jest oczywisty. A przecież to dzięki tym technologiom rolnicy mogą m.in. starannie operować maszynami, żeby maksymalnie ograniczać omijaki i zakładki. Na nowoczesne, wydajne rolnictwo precyzyjne składa się szereg zaawansowanych technologii, które naszym zdaniem powinny być w zasięgu ręki każdego profesjonalisty” – zauważa Bartosz Białas z John Deere Polska.

Rozwiązanie SATCOM będzie początkowo dostępne w ograniczonym zakresie w Stanach Zjednoczonych i w Brazylii, począwszy od drugiej połowy 2024 roku. 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x