niedziela, 24 września, 2023

Rząd przedłuża okres dopłat do sprzedanych zbóż do 15 lipca!

spot_imgspot_img

Wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim podjęliśmy decyzję, że do 15 lipca br. przedłużamy możliwość składnia wniosków o dopłatę do zboża” – poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus.

Minister zaznaczył, że większość apeli o dłuższy termin pochodziła z Lubelszczyzny

Decyzja będzie jeszcze oficjalnie podjęta na Radzie Ministrów, ale wniosek ode mnie już jest przygotowany i będziemy w tym kierunku szli, żeby ten termin przedłużyć. Oczywiście jeszcze inne wnioski będę składał na Radzie Ministrów, ale to poinformuję państwa już na następnym briefingu po Radzie Ministrów„.

Wyeksportowaliśmy przez te 4 ostatnie miesiące z czerwcem włącznie około 4,5 miliona ton. Jak państwo pamiętacie, mówiłem o tym, że między 3 a 4 miliony jak wyeksportujemy, to sytuację u uratujemy […]. Miesięcznie wykorzystujemy około 2,5, niektórzy mówią nawet do 3 milionów ton miesięcznie zboża wewnętrznie […] to nawet gdybyśmy mieli 6 milionów ton, to jest to zapas na 2 miesiące, a zawsze musi być zapas – dodawał szacując, że co prawda nie udało się “ściągnąć” od rolników 100% zapasów, ale że szacowane 70% i tak stwarza dobrą sytuację” – poinformował szef resortu rolnictwa.

Jednocześnie Telus zaapelował do rolników, aby w ciągu najbliższych dwóch tygodni skorzystali z tego wsparcia przed kolejnymi żniwami. 

Źródło: MRiRW

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
2 miesięcy temu

Liczby normalnie z kapelusza

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x