środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Ponad 300 wystawców, nowoczesny i zaawansowany technologiczne sprzęt do produkcji rolnej, postęp hodowlany i mnóstwo atrakcji

spot_img

W ostatni weekend czerwca w PODR Szepietowo odbyła się największa w regionie i jedna z największych w kraju Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Do Szepietowa przyjechali hodowcy i wystawcy z całej Polski, aby zaprezentować swoje najlepsze sztuki hodowlane, nawiązać kontakty i wymienić się doświadczeniami z innymi hodowcami.

Otwarcie wystawy

Tradycyjnie otwarcie wystawy poprzedziła uroczysta Msza Święta celebrowana przez księdza Andrzeja Latkowskiego – proboszcza parafii w Szepietowie oraz ks. Stanisława Śliwowskiego – proboszcza z tutejszej parafii w Dąbrówce Kościelnej. Punktem niedzielnego spotkania było poświęcenie nowo wybudowanej hali wystawowej wraz z jej oficjalnym otwarciem.

W wystawie wzięli udział mieszkańcy obszarów wiejskich z całej Polski, rolnicy, producenci maszyn rolniczych, firmy działające na rzecz sektora rolnego oraz doradcy i przedstawiciele instytucji wspierających rolnictwo.

Podczas Wystawy Zwierząt Hodowlanych swój asortyment prezentowały też firmy z branży paszowej, nawozowej, producenci maszyn rolniczych i urządzeń udojowych oraz wyposażeń budynków inwentarskich. Wszyscy zwiedzający, zarówno Ci zainteresowani zakupem jak i doradztwem mieli możliwość obejrzenia innowacyjnego sprzętu. Wystawcy starali się jak najlepiej zaprezentować swoją ofertę handlową, aby spełnić oczekiwania potencjalnych klientów.

Kompleksowe doradztwo odnośnie hodowli

W namiocie PODR Szepietowo doradcy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie udzielali kompleksowego doradztwa odnośnie hodowli i zarządzania gospodarstwem. Do dyspozycji zwiedzających były również pola doświadczane z różnorodnymi odmianami upraw prowadzonych przez PODR Szepietowo. Dodatkową atrakcją była bezpłatna strefa zabaw „Magia Dzieciom”, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem najmłodszych uczestników Wystawy. Szepietowską Wystawę odwiedził również „Mlekoś”, który przekazywał  dzieciom informacje edukacyjne na temat walorów mleka.

Podczas wydarzenia Zarząd Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, pragnąc podziękować za wkład włożony w rozwój Federacji oraz polskiej hodowli i oceny bydła mlecznego przyznał Honorową Złotą Odznakę Polskiej Federacji następującym osobom:

– Lechowi Antoniemu Kołakowskiemu – Sekretarzowi Stanu w MRiRW

– Sylwii Sikorskiej – z-cy Dyrektora PODR Szepietowo

– Annie Fatydze – Redaktor Naczelnej „Wiadomości Rolniczych” wydawanych przez PODR Szepietowo

– Henrykowi Śledziewskiemu – Kierownikowi Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Łomży

Na Wystawie zostały również rozdane Statuetki Wigora. Są one wręczane od 2006 roku i stanowią pewien symbol Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Te prestiżowe wyróżnienia są przyznawane za szczególny wkład w organizację i promocję Wystaw Hodowlanych organizowanych na szepietowskiej agroarenie oraz promocję podlaskiego rolnictwa. Statuetkę Wigora otrzymali:

– Andrzej Pleszuk – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich

– Adam Pietruszyński – Prezes Grupy Agrocentrum Sp. z o.o.

–  Adam Kośmider – Prezes Zarządu Ośrodka Hodowli Zarodowej „Garzyn”

– Paweł Wierzba – Członek Zarządu Ośrodka Hodowli Zarodowej „Garzyn”

– Mieczysław Raczkowski – Prezes RZHOiK w Bialymstoku

– Jerzy Kondratiuk – rolnik

Konkurs mieli również wystawcy. Spośród wszystkich firm prezentujących się na naszej Wystawie został przeprowadzony konkurs w następujących kategoriach:

–  „Hit Wystawy Nowość” – PRONAR za zgrabiarkę czterokaruzelową ZKP1400

– „Hit Wystawy Innowacja Technologiczna” – AGROTECHNIK  TAFIŁY za opryskiwacz Rogator 600 marki Fendt

– „Hit Wystawy Maszyna do Uprawy/Siewu” – AGRO-ROLNIK za Siewnik VADERSTAD  Tempo

– „Hit Wystawy Wyposażenie Budynków Inwentarskich” – GAMA Group za automatyczny podgarniacz paszy LIZARD

–  „Hit Wystawy Budownictwo Wiejskie” – SKAVSKA HALE za Hale Łukowe

– „Hit Wystawy Nawóz” – SKŁODOWSKI za  Nawozy Plus

– „Hit Wystawy Odnawialne Źródła Energii” – METALERG za Kotły na słomę lub inną biomasę

– „Najatrakcyjniejsze Stoisko” – MAGIA 

– „Najbogatsza Oferta Handlowa” – FRICKE Maszyny Rolnicze

– „HIT KOMISJI” – SONAROL za Rozgarniacz pryzm RDP SNR 3000.

Źródło: informacja prasowa

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x