wtorek, 28 marca, 2023
spot_img

Rutynowa kontrola doprowadziła do plantacji ogórków z nietypowymi chwastami

spot_imgspot_img

W poniedziałek funkcjonariusze Wydziału Prewencji bialskiej Komendy Policji, podczas rutynowej kontroli, zwrócili uwagę na podejrzanie zachowujących się mężczyzn przebywających w samochodzie. Próba legitymowania zakończyła się pościgiem za uciekającym pieszo mężczyzną. Jak się wówczas okazało w pojeździe i rzeczach osobistych, mężczyzna ten posiadł znaczne ilości amfetaminy i marihuany.

Na tym nie koniec, policyjne dochodzenie doprowadziło do ustalenia dalszych osób powiązanych z tą sprawą. Byli to członkowie najbliższej rodziny pierwszego podejrzanego. Natomiast przeszukanie miejsc ich zamieszkania doprowadziło do wykrycia i zabezpieczania kolejnych niedozwolonych  środków.

Grozi im do 10 lat

Policjanci odkryli też uprawę 40 sztuk roślin konopi w różnym stadium rozwoju, z których większość rosła na przydomowym polu pomiędzy ogórkami.  Łącznie zabezpieczono ponad 131 gramów amfetaminy, ponad 81 gramów marihuany, a także inne substancji psychotropowe.

Dzisiaj, (to jest: 9.07.2020 r.), bialski sąd przychylił się do wniosków organów ścigania i zastosował wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu  Narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i fot.: Portal Lubelska Policja

 

 

 

spot_img
Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników