piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img

Przed nami krótkie zawirowania w pogodzie

spot_img

Pojawi się silny wiatr

Już w godzinach wieczornych i nocnych znacznie wzrośnie prędkość wiatru z kierunku południowo wschodniego. Powieje do 45/55 km/h, a na południu i w pasie od Nysy po Kalisz do 65 km/h. W górach podmuchy przekroczą 100 km/h. Temperatura dość wysoka na poziomie 9/13 stopni, pod górami lokalnie nie mniej niż 18 stopni.

Przed południem opady na Podlasiu i Mazurach już zanikną i okolice godzin południowych i popołudniowych już słoneczne i suche. Na pozostałym obszarze sucho i bez opadów przez cały dzień. Mimo słońca chmur na niebie nie zabraknie, a wiatr wiejący w porywach do 60 km/h, na Pogórzu, Opolszczyźnie, zachodzie Ziemi Łódzkiej i wschodniej Wielkopolsce do 65 km/h- w górach powyżej 100 km/h, znacznie zwiększając odczucie chłodu.

Południowy wiatr, słońce i babie lato na termometrach. Po południu przeważnie 22/25 stopni na termometrach, a lokalnie na Pogórzu nawet 26 i 27 stopni Celsjusza.

Cieplejszy, ale bardzo wietrzny typ pogody utrzyma się do poniedziałku włącznie. Potem nastąpi kolejne większe ochłodzenie, na sucho- to oznacza, że tym razem noce przynosić będą spadki temperatury do 0/7 stopni w przygruntowymi przymrozkami.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x