środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Kto zostanie wicemnistrem rolnictwa?

spot_img

Trwają zmiany personalne w związku z rekonstrukcją rządu.  Po tym jak tekę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi powierzono Grzegorzowi Pudzie obecnie szykowane są zmiany na poziomie wiceministerialnym.
Pod uwagę brani są dwaj kandydaci: pochodzący z powiatu tarnowskiego młody parlamentarzysta i rolnik  Norbert Kaczmarczyk Poseł na Sejm RP z ramienia Solidarnej Polski. Jego rywalem jest natomiast pochodzący z Rabki reprezentant tej samej partii w parlamencie: Poseł na Sejm RP kilku kadencji Edward Siarka, z zawodu nauczyciel historii.

Dotychczasowe funkcje w polityce

Dodajmy, że na początku bieżącego roku posłowi Norbertowi Kaczmarczykowi powierzono zadanie budowy Forum Młodych Solidarnej Polski, czyli struktur młodzieżowych partii. Jako poseł jest też członkiem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.
Natomiast Poseł Edward Siarka w listopadzie ubiegłego roku wybrany został wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego PiS z ramienia Solidarnej Polski.


Źródła: PAP, Kurier Tarnowski

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x