środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Prof. Krzysztof Szoszkiewicz ponownie wybrany na rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

spot_img

Prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, obecny Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, uzyskał reelekcję na kadencję 2024-2028. Rektor elekt będzie kontynuował misję tworzenia silnie umiędzynarodowionej Uczelni, opartej na innowacyjności, doskonałości naukowej oraz aktywnym zaangażowaniu w rozwój społeczności akademickiej. Jego priorytetem będzie dalszy postęp Uczelni i jej pracowników oraz rozwijanie potencjału badawczego i dydaktycznego.

Priorytety rozwoju na kadencję 2024-2028

Kolegium Elektorów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, w dniu 9 kwietnia 2024 roku, po raz drugi wybrało prof. Krzysztofa Szoszkiewicza na stanowisko Rektora Uczelni na kadencję 2024-2028. O fotel Rektora walczył z prof. dr hab. Anną Gramzą-Michałowską. Jego program rektorski skupia się na kluczowych obszarach rozwoju Uczelni, takich jak unowocześnienie i strategiczny rozwój, informatyzacja w zarządzaniu, działalność naukowa, umiędzynarodowienie, kształcenie i studenci, działalność Szkoły Doktorskiej, struktura uczelni i polityka kadrowa, zakłady doświadczalne i Zespół Szkół Przyrodniczych, współpraca z innymi ośrodkami akademickimi oraz wzmocnienie wizerunku Uczelni i działań promocyjnych.

Sukcesy kadencji 2020-2024

Podczas obecnej kadencji, tj. 2020-2024, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu odnotował wiele sukcesów, w tym najlepszy wynik w historii ewaluacji prowadzonych badań, skokowy wzrost umiędzynarodowienia oraz rekordowy poziom pozyskiwania środków zewnętrznych. Rektor elekt planuje kontynuację działań, widząc ogromny potencjał Uczelni do dalszego dynamicznego rozwoju, zarówno w dziedzinie nauki, jak i edukacji. Przygotowany na nową perspektywę finansową Unii Europejskiej, ma nadzieję na jeszcze większe możliwości pozyskiwania środków na nowoczesne inwestycje z różnych źródeł.

Jego zaangażowanie oraz determinacja i umiejętności organizacyjne, zdobyte podczas trwającej kadencji, mają zapewnić realizację ambitnych planów. Wspólnie z akademicką społecznością planuje umocnić pozycję Uczelni w grupie wiodących uczelni w Polsce i uczynić ją jeszcze bardziej rozpoznawalnym i cenionym ośrodkiem akademickim w europejskiej, a nawet światowej przestrzeni naukowej.

Redakcja Agro Profil serdecznie gratuluje Prof. Krzysztofowi Szoszkiewiczowi wyboru na stanowisko Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz z wielkim entuzjazmem życzy dalszych sukcesów w dążeniu do rozwoju uczelni.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x