środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu otwiera Laboratorium Innowacyjnych Technologii Obróbkowych

spot_img

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu kontynuuje swój dynamiczny rozwój, wprowadzając kolejne innowacje w dziedzinie edukacji i badań naukowych. 15 marca bieżącego roku, Wydział Leśny i Technologii Drewna miał zaszczyt ogłosić otwarcie Laboratorium Innowacyjnych Technologii Obróbkowych (LITO) – nowoczesnej przestrzeni, która podnosi poprzeczkę w zakresie możliwości eksperymentowania, nauki oraz rozwoju w branży drzewnej.

Co oferuje Laboratorium Innowacyjnych Technologii Obróbkowych?

LITO to nie tylko pomieszczenie wyposażone w najnowsze technologie obróbkowe dostępne na rynku, ale także centrum, w którym zderzają się świat nauki, biznesu i technologii. Laboratorium jest wyposażone w sprzęt o wartości prawie 1 miliona euro, zapewniając użytkownikom dostęp do najnowszych osiągnięć technologicznych. Maszyny w LITO charakteryzują się najwyższym stopniem automatyzacji, sterowaniem numerycznym i dostosowaniem do standardów cyfryzacji związanych z Przemysłem 4.0.

Studenci, badacze oraz przedsiębiorcy mają możliwość zdobycia unikalnych doświadczeń w dziedzinie obrabiarek, programowania oraz przemysłowej cyfryzacji. Dzięki współpracy Wydziału Leśnego i Technologii Drewna z wiodącymi firmami dostarczającymi rozwiązania dla przemysłu drzewnego, Laboratorium staje się także areną dla innowacyjnych projektów i rozwiązań. Umowy obejmują nie tylko korzystanie z nowoczesnych technologii, ale również angażowanie studentów w prace badawcze i rozwojowe. Przyszli specjaliści będą mieli szansę pracować nad projektami, które przyczynią się do rozwoju technologicznego branży drzewnej.

Laboratorium Innowacyjnych Technologii Obróbkowych nie ogranicza się tylko do akademickiego środowiska. To także miejsce, w którym firmy zewnętrzne mogą korzystać z możliwości szkoleniowych, testowania nowych technologii oraz opracowywania innowacyjnych rozwiązań. Dzięki takiemu podejściu, Laboratorium staje się centrum współpracy między sektorem akademickim a biznesowym, promującym wymianę wiedzy i doświadczeń.

źródło: UP Poznań

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x