niedziela, 23 czerwca, 2024
spot_img

Poniedziałek ostatnim ciepłym i burzowym dniem [POGODA]

spot_img

Poniedziałek ostatnim ciepłym i burzowym dniem.

Całą noc przelotne opady i słabe burze występować będą punktowo na zachód od Warty, Noteci, Brdy. Tam noc najcieplejsza – nie mniej niż 17/19 stopni. Na pozostałym obszarze trochę chmur, trochę czystego nieba i chłodniej- około 14/17 stopni.

Przed południem na zachodzie kraju znajdzie się front chłodny, na którym miejscami popada i słabo zagrzmi. W południe i popołudniu front znajdzie się w pasie od Żuław, Kaszub po Wielkopolskę i Dolny Śląsk – tuż przed frontem pojawi się linia zbieżności wiatrów i na niej powstaną burze. Popada praktycznie w każdym miejscu zaznaczonym na mapie prawdopodobieństwem opadu 99%. Burze nieść będą nawalne opady deszczu powodujące znaczą erozję wodną na polach. Możliwe są również opady gradu do 2-4 cm oraz lokalne porywy wiatru do 100 km/h. Przeważnie jednak burze będą dość spokojne, bez wichur i gradu.

Na wschodzie, południu i w centrum najwięcej burz popołudniu i wieczorem. Będzie ich jednak znacznie mniej niż w wyżej omawianym regionie.

Temperatura popołudniu wyniesie od 22 stopni w rejonie Szczecina i na wybrzeżu, 25-27 stopni na pozostałym obszarze. Po przejściu burz na zachodzie i północy spadek temperatury do 15/19 stopni.

Wiatr słaby, na zachodzie i północy umiarkowany. Skręcający z południowego na zachodni.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników