wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Ochłodzenie i powrót słońca [POGODA]

spot_img

Powrót suszy

W nocy przelotne opady i burze pojawią się w północno-wschodniej ćwiartce kraju. Zjawiska burzowe będą słabe. Na pozostałym obszarze trochę chmur, ale bez opadów. Noc jeszcze dość ciepła. Od 10/12 stopni na zachodzie, 13/15 stopni na południu i w centrum do 15/17 stopni na wschodzie.

Przed południem przelotnie popadać może jeszcze na wschodzie kraju. Po południu już nigdzie na wschodzie nie będzie padać. Po południu i wieczorem pokropi miejscami na północy Pomorza Zachodniego. Na pozostałym obszarze słonecznie i bez opadów.

Zrobi się chłodno. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci podniosą się do maksymalnie 20 stopni na północy, 21/22 stopni na zachodzie, wschodzie i w centrum do 23 stopni na południu kraju oraz miejscami na Lubelszczyźnie i południu Mazowsza.

Wiatr powieje silniej niż ostatnio w porywach do nawet 40 km/h na nizinach i 55 km/h na wybrzeżu z zachodu i północnego zachodu.

Taka chłodna pogoda zostanie z nami do piątku. Wszystko wskazuje na to, że w centrum, północy i na zachodzie kraju rozpoczyna się dłuższy epizod bez opadów deszczu. Na horyzoncie widać jakiś front w piątek, jednakże nie przyniesie on za wiele opadów deszczu. Najprawdopodobniej powróci już nie posucha, a susza rolnicza.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników