czwartek, 7 grudnia, 2023
spot_img

Ochłodzenie i powrót słońca [POGODA]

spot_imgspot_img

Powrót suszy

W nocy przelotne opady i burze pojawią się w północno-wschodniej ćwiartce kraju. Zjawiska burzowe będą słabe. Na pozostałym obszarze trochę chmur, ale bez opadów. Noc jeszcze dość ciepła. Od 10/12 stopni na zachodzie, 13/15 stopni na południu i w centrum do 15/17 stopni na wschodzie.

Przed południem przelotnie popadać może jeszcze na wschodzie kraju. Po południu już nigdzie na wschodzie nie będzie padać. Po południu i wieczorem pokropi miejscami na północy Pomorza Zachodniego. Na pozostałym obszarze słonecznie i bez opadów.

Zrobi się chłodno. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci podniosą się do maksymalnie 20 stopni na północy, 21/22 stopni na zachodzie, wschodzie i w centrum do 23 stopni na południu kraju oraz miejscami na Lubelszczyźnie i południu Mazowsza.

Wiatr powieje silniej niż ostatnio w porywach do nawet 40 km/h na nizinach i 55 km/h na wybrzeżu z zachodu i północnego zachodu.

Taka chłodna pogoda zostanie z nami do piątku. Wszystko wskazuje na to, że w centrum, północy i na zachodzie kraju rozpoczyna się dłuższy epizod bez opadów deszczu. Na horyzoncie widać jakiś front w piątek, jednakże nie przyniesie on za wiele opadów deszczu. Najprawdopodobniej powróci już nie posucha, a susza rolnicza.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników