piątek, 23 lutego, 2024

Przed większością Polski 5 dni suchej, mroźnej pogody [POGODA]

spot_img

Przeważnie jak do Polski nadciąga mróz to opady zanikają. Tak też będzie teraz. Dużo śniegu spadnie w najbliższych dniach dookoła Polski zahaczając krańce południowe i południowo wschodnie oraz okolice Warmii i Kaszub gdzie pojawi się efekt Morza. Nad resztą kraju zanotujemy maksymalnie 0-2 cm śniegu przewiane przez umiarkowany wiatr i stopione na polach przez słońce.

Najbliższej nocy na ogół pogodnie. Przelotny śnieg popada głównie na Kaszubach, Warmii i regionach podgórskich. Od zachodniej po centralną i wschodnią Polskę poprószy przelotnie tylko miejscami. Na termometrach o świcie od -1,5 stopnia do +0,5 stopnia. Najcieplej od Warszawy po południe Kujaw, północ Łódzkiego, Wielkopolskę i nizinną część Dolnego Śląska.

Wiatr powieje umiarkowanie. Wieczorem w całym kraju chwyci już delikatny przymrozek do -4/-1 stopnia. Kolejne dni to słońce i trochę chmur. Opady będą zanikać całkowicie. Mocniej śniegiem sypnie na południu kraju- od Cieszyna po Nowy Sącz, Przemyśl około wtorku/ środy. Nad resztą kraju sucha pogoda z temperaturami w ciągu doby między -12 a 0 stopni.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x