środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Po poniedziałkowym froncie wtorek będzie słoneczny [POGODA]

spot_img

Najbliższa noc zimna. Na Pogórzu temperatura spadnie do 8 stopni. Na wschodzie, południu i w centrum zobaczymy ledwie 9-12 stopni. Nieco cieplej do 13 stopni na północy i północnym zachodzie kraju. Do północy przelotne opady występować będą w rejonie Ustki, Łeby, Darłowa- do 1 km w głąb lądu może popadać mocniej- do 4 mm.

W ciągu dnia na wschodzie, południu i w centrum sucho i słonecznie- po południu miejscami pokropi. Na Pogórzu Sudeckim już przed południem miejscami popada- do 1-3 mm. Na północy do południa sucho- lokalnie pokropi. Po południu chmur ma przybywać i wieczorem pojawi się efekt morza. Na wschodzie pochmurnie do godzin około południowych, po południu słonecznie.

Efekt morza zimą przyniósłby nad wybrzeże śnieżyce. O tej porze roku są to intensywne opady deszczu pochodzenia konwekcyjnego. Między 20:00 we wtorek a środą wieczór miejscami do 10 km w głąb lądu od strony Morza spadnie do 10-30 mm deszczu- na wybrzeżu możliwe trąby wodne.

Będzie zimno i wietrznie. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci podniosą się do 16 stopni na wybrzeżu, 17-18 stopni na północy, 18-20 stopni na południu, wschodzie, zachodzie i w centrum kraju.

Wiatr powieje miejscami do nawet 45 km/h.

Łukasz Sieligowski

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników