piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img

Odkrywaj naturę z Muzeum w Szreniawie: Bezpłatne wykłady dla miłośników przyrody

spot_img

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu warsztaty ekologiczne w Szreniawie. Wszyscy miłośnicy przyrody, ekologii oraz osoby, które po prostu pragną poszerzyć swoją wiedzę na temat ochrony środowiska mogą wziąć udział w fascynujących i pouczających wykładach. I to zupełnie za darmo!

Wykłady i zajęcia dla wszystkich 

Wydarzenie to jest okazją, aby zanurzyć się w świat ekologii, dowiedzieć się więcej o bioróżnorodności, ochronie ziemi, adaptacji do zmian klimatycznych i odpowiedzialnej gospodarce odpadami. Oferując prelekcje oraz praktyczne zajęcia, projekt ten skierowany jest do każdej grupy wiekowej – od dzieci po seniorów – z województwa wielkopolskiego. Wykłady poprowadzone przez ekspertów w swoich dziedzinach oferują nowatorskie spojrzenie na zagadnienia, które często pozostają poza zasięgiem naszej codziennej uwagi.

Obcowanie z naturą jako sposób na regenerację

Rozpoczynając od dnia 27 sierpnia o godzinie 12.30, profesor dr hab. Piotr Tryjanowski (UP) przedstawi wykład pod tytułem „Kto ma owce. Złap oddech na pastwisku!”. W sezonie letnim, wyjazdy wakacyjne są na porządku dziennym. Jednak, czy naprawdę umiemy odpoczywać? Profesor Tryjanowski zaprezentuje sposób na wypoczynek, polegający na obcowaniu z naturą i owcami na pastwisku. To doskonała okazja, aby poznać prosty sposób na regenerację umysłu.

Ratunek dla pupilów

O godzinie 14.00, dr Patrycja Woszczyło przeprowadzi wykład „Pierwsza pomoc dla psów i kotów”. Wiedza o tym, co robić (i czego nie robić) w sytuacjach awaryjnych związanych z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi jest niezwykle cenna. Zajęcia praktyczne umożliwią zdobycie niezbędnych umiejętności na fantomach.

Tajemnice gadów naszego otoczenia

O godzinie 15.30, Mikołaj Kaczmarski – dr inżynier i herpetolog – wygłosi wykład pt. „O trudnym życiu węży i innych gadów w naszym otoczeniu”. Często odczuwamy do nich niechęć lub nawet obrzydzenie, a niektórzy panicznie się ich boją. Jednak gady pełnią ważną rolę w ekosystemach i ich zachowanie wpływa na naszą codzienność. Wykład ten pokaże, dlaczego warto bardziej szanować te nierzadko niedoceniane stworzenia.

Ratowanie pszczół

Kolejne wykłady odbędą się 2 września w Skansenie Pszczelarskim w Swarzędzu:

O godzinie 14.30, dr (UP) Aleksandra Łangowska przedstawi temat „Czemu giną pszczoły?*. Problematyka masowego ginięcia pszczół wywołała zaniepokojenie na całym świecie. Wykład ten przybliży przyczyny i omówi, w jaki sposób możemy wspierać te istotne owady.

 O godzinie 16.00, dr Jerzy Kamprowski z Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu opowie o „Ochronie i znaczeniu pszczół”. Pszczoły odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu równowagi ekosystemów. Dowiemy się, dlaczego ich ochrona jest tak istotna i jak możemy się do tego przyczynić.

Szczegółowy program i informacje na temat wydarzenia znajdziesz na oficjalnej stronie szreniawskiego muzeum. Dołącz do ekologicznej społeczności, bądź częścią zmiany i zgłębiaj tajemnice przyrody!

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x