piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

Hazard w rolnictwie: Czy Kołodziejczak zostanie ministrem rolnictwa? Można obstawiać

spot_img

W polskim krajobrazie politycznym zawsze jest miejsce na niespodzianki i nieoczekiwane zwroty akcji. Ostatnio lider Agro Unii Michał Kołodziejczyk poinformował, że w nadchodzących wyborach wystartuje z list Koalicji Obywatelskiej. Spotkało się to z natychmiastową reakcją wyborców, a nawet pojawiły się zakłady bukmacherskie w których można obstawić czy lider AgroUnii zostanie ministrem rolnictwa.

Agrounia dołącza do Koalicji Obywatelskiej: Wizja zjednoczonej Polski ponad podziałami

W ramach publicznej części posiedzenia Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, która ma zatwierdzić listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej (KO) do Sejmu i kandydatów do Senatu, przewodniczący PO Donald Tusk ogłosił, że środowisko Agrounii przystąpi do wyborów parlamentarnych jako część Koalicji Obywatelskiej. Lider Agrounii, Michał Kołodziejczyk, podkreślił, że decyzja o wspólnym starcie z KO nie była łatwa, lecz ma na celu wykazanie, że mimo różnic w poglądach, jednocześnie kierują się wizją przyszłej, silnej i zjednoczonej Polski.

Warto zaznaczyć, że początkowo Michał Kołodziejczyk planował wystartować w wyborach samodzielnie. Jednak szybko zdecydowano się na zmianę strategii. Usiłowano nawiązać współpracę z Porozumieniem, jednakże te starania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Kołodziejczyk wyjaśnił tę decyzję słowami: 

„Nie ma żadnej koalicji AgroUnii z Porozumieniem, nie będzie kongresu. Jasno widzimy, że w takich koalicjach bardzo ważna jest umiejętność rozliczenia się z przeszłością polityczną. Dla mnie w polityce ważna jest przejrzystość, klarowność, jasny przekaz. Jarosław Gowin nie potrafi rozliczyć się z przeszłości. Porozumienie ma twarz Jarosława Gowina, który sam nie wie, co chce dalej robić, a Magdalena Sroka mówi, że to on będzie decydował, co dalej”.

Kołodziejczak jako minister rolnictwa? Można obstawiać

Gra w polityczne szachy między różnymi partiami dostarczyła sporo rozrywki internautom, którzy z humorem komentowali niestałość decyzji lidera AgroUnii. Michał Kołodziejczyk, postać barwna i ekspresyjna, zdecydowanie wyróżnia się na politycznej arenie. Jego obecność jest tak wyrazista, że teraz można nawet podjąć zakład bukmacherski w kwestii, czy Kołodziejczyk zostanie mianowany ministrem rolnictwa. Jakie jest Wasze zdanie? Czy ma na to realne szanse?

źródło: RMF FM

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x