wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Obajtek ogłasza ambitny cel: Anwil ma produkować 1,5 mln ton nawozów rocznie

spot_img

W środę prezes Orlenu, Daniel Obajtek, ogłosił ambitny plan inwestycyjny, który ma na celu zwiększenie produkcji nawozów w Anwilu o imponujące 50 procent. Ta inwestycja, warta 1,7 mld złotych, jest częścią strategii Grupy Orlen do 2030 roku i ma na celu zabezpieczenie produkcji nawozów oraz przyniesienie korzyści dla miasta Włocławek, gdzie znajduje się siedziba Anwilu.

Obajtek ogłasza ambitny cel: Anwil ma produkować 1,5 mln ton nawozów rocznie

Droga inwestycja ma zapewnić większą dostępność nawozów

Prezes Orlenu podkreślił, że ta inwestycja jest strategiczna i ważna zarówno dla firmy, jak i dla miasta. Kosztująca 1,7 mld złotych, rozbudowa produkcji nawozów azotowych przyczyni się do zwiększenia produkcji nawozów o około 50 procent. Obecnie Anwil produkuje około 996 tysięcy ton nawozów rocznie, a dzięki tej inwestycji będzie w stanie osiągnąć imponujący wolumen niemal 1,5 miliona ton nawozów rocznie.

W efekcie tej rozbudowy, Anwil będzie mógł dostarczać rynek czterema rodzajami nawozów spełniającymi najwyższe standardy i wymogi jakościowe. Co więcej, już teraz koncern Orlen ma zakontraktowane te dodatkowe 0,5 miliona ton nawozów, co ma zaspokoić rynek wewnętrzny.

Ambitne plany do 2023 r.

Inwestycja ta ma nie tylko przyczynić się do wzrostu produkcji, ale również przyniesć korzyści lokalnej społeczności. Prezes Obajtek podkreślił, że dzięki tej inwestycji powstanie około 200 nowych miejsc pracy. Obecnie w Anwilu pracuje 1200 osób, a ta liczba będzie rosła wraz z rozwojem przedsiębiorstwa.

Od 2018 roku Orlen inwestował już 4 mld złotych w Włocławku, a teraz planuje dalsze inwestycje o wartości 6 mld złotych do 2030 roku.

źródło:money.pl; MRIRW

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x