środa, 28 lutego, 2024

Nowy boom fotograficzny niszczy uprawy

spot_img

Po sesjach fotograficznych w polach rzepaku i facelii nastał czas na słonecznik. Rolnicy ponownie apelują -nie niszczcie upraw!

Moda na zdjęcia w barwnych polach nie przemija, a chętnych na zdjęcie nie brak. Szybka fotka, parę ujęć i gotowe zdjęcie można wrzucić na media społecznościowe. Niestety obrazek z internetu różni się od tego, który widzimy po najeździe na pole. Słoneczniki leżą połamane na ziemi, niektóre są pozrywane, a wokół nich ślady opon samochodowych.

Fot. A.Kotecki
Fot. A.Kotecki

 

Fot. A.Kotecki
Fot. A.Kotecki

Ludzie mogą sobie robić zdjęcia, ale niech nie niszczą uprawy. Ostatnio jeden z panów wjechał w pole samochodem – mówi właścicielka słoneczników.

Policjanci przypominają, że niszczenie upraw to przestępstwo i grożą za to surowe konsekwencje.

Niszczenie mienia to przestępstwo – mówi podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji – Wszystko zależy od wartości uszkodzonego mienia i dokonanych zniszczeń. To jest przestępstwo, a maksymalna kara jaka za to grozi to nawet 5 lat więzienia. 

Jak się okazuje owady to nie jedyne szkodniki, które trzeba uważać.

Autor: Maria Chmal
Źródło & Zdjęcia: wtk.pl / A.Kotecki

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników