czwartek, 8 czerwca, 2023

Nowości od Deutz-Fahr – rozwiązania, które mogą Cię zainteresować!

spot_img

1) Nowe modele Serii 3 (ciągniki mini o mocy 50 i 60KM)

MAŁE GABARYTY, DUŻE MOŻLIWOŚCI

Kiedy wydawałoby się, że mini ciągniki nie mogą być lepsze to Deutz-Fahr zaskakuje prezentując zmodernizowane modele Serii 3: 3050 oraz 3060. Maszyny zaprojektowano jako ciągniki w klasie mini z przeznaczeniem do prac sadowniczych. Ich zaletami są dobre własności jezdne i uciągowe, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do różnego rodzaju prac pomocniczych w gospodarstwach rolniczych, prac komunalnych w miastach, prac na terenach zielonych, w sadach, ogrodach, winnicach, na pastwiskach i terenach zielonych. Niskie koszty eksploatacji i łatwa obsługa sprawiają, że Seria 3 jest także rekomendowana rolnikom – hobbystom. Nowe modele zapewniają:

  • Prędkość maksymalna 30 km/h ECO
  • Silnik Perkins Stage V, turbo, Common Rail
  • Pasywny filtr DPF, mało czynności obsługowych
  • Wydech poziomy po lewej stronie
  • Zbiornik paliwa o pojemności 40 litrów
  • Nowe reflektory, lepsza widoczność
  • Nowe koło kierownicy i teleskopowa kolumna
  • Lepszy kompresor i wydajność klimatyzacji

 

2) Nowe wersje silnikowe modeli Serii 6 z silnikami 4-cylindrowymi (120-140KM)

KOMFORT OBSŁUGI PONAD MIARĘ

Od siewu, uprawy i pielęgnacji po transport, żniwa i prace z ładowaczem czołowym – wszechstronność nowej Serii 6 potrafi zaskakiwać. Wspomniana seria to przede wszystkim doskonała zwrotność, znakomita wydajność i niezrównany komfort obsługi.

Silnik Deutz

W ofercie nadal widnieją Modele 6130-6130TTV oraz 6140-6140TTV z czterocylindrowym silnikiem Deutz o pojemności 3,6 litra, który spełnia wymogi norm emisji spalin Stage IV. Silnik wyposażony jest w elektronicznie sterowany układ wtryskowy Common Rail, wentylator ze sprzęgłem wiskotycznym. Za oczyszczanie spalin odpowiada zewnętrzny, chłodzony układ recyrkulacji spalin EGR, system SCR z płynem AdBlue oraz pasywny filtr cząstek stałych DPF

Silnik FarMotion

Nowe Modele 6120-6120TTV i 6130-6130TTV dzięki wyposażeniu w 4-cylindrowy silnik FARMotion spełniają wymogi normy emisji spalin Stage IV. Małe gabaryty, minimalna

ilość czynności obsługowych i duża ekonomię eksploatacji to cechy nowej serii 6. Na etapie projektu zoptymalizowano pojemność skokową, wykorzystano wysoko-ciśnieniowy i elektronicznie sterowany układ wtryskowy Common Rail, do oczyszczania spalin posłużono się układem zewnętrznej, chłodzonej recyrkulacji spalin EGR oraz systemem selektywnej redukcji katalitycznej SCR z płynem AdBlue.

 

3) Nowy model 6145.4 Agroton

W noweJ serii 6 zobaczymy czterocylindrowe ciągniki z których każdy dostępny model jest w wersji z przekładnią TTV lub Powershift. Seria ta dedykowana jest dla klientów którzy oczekują klasy premium o najwyższych parametrach użytkowych.

Najowszy model wypełnia miejsce pomiędzy mniejszym 6140 oraz większym Agrotronem 6155.4. Łączy zalety większych ciągników Deutz-Fahr z silnikami 4-cylindrowymi z wszechstronnością i zwinnością mniejszych modeli.

Nowe kombinacje ogumienia, fabryczne przygotowanie do ładowacza czołowego, systemy rolnictwa precyzyjnego czy napęd zrobotyzowany RCshift, dają więcej możliwości dzięki czemu może być w pełni przygotowany do różnego rodzaju zadań. Agrotron to nie tylko moc wszechstronność i ekonomia eksploatacji ale i synonim jakości, który odznacza się wykorzystaniem najlepszej technologii stosowanej w ciągnikach rolniczych Made in Germany.

 

4) Nowa wersja limitowana modeli Serii 6 z silnikami 6-cylindrowymi (150-215KM)

Nazwa to nie przypadek, nowy model to prawdziwy wojownik. Wersja limitowana modeli Agrotron Serii 6 Warrior została wyposażona w silniki spełniające wymogi normy emisji spalin Tier 5 / Euro 5. Seria gwarantuję uzyskanie najlepszych parametrów użytkowych, najwyższej wydajności i jakości wykonywanych prac polowych przy tym zapewniając doskonałe własności trakcyjne w przejazdach transportowych po drogach publicznych.

Seria 6 w wersji z napędem Powershift i RCshift została wyposażona w przekładnię ZF TPT. Jest to skrzynia z 5 biegami oraz 6 półbiegami Powershift pod obciążeniem, która bez reduktora oferuje 30+15 a z reduktorem 54+27 przełożeń.

W modelach Powershift operator zmienia biegi dźwignią a półbiegi przyciskami. W Rcshifcie nie ma dźwigni zmiany biegów, przełożenia zmieniane są za pomocą joysticka. RCshift oferuje także tryb półautomatyczny (ciągnik sam zmienia półbiegi Powershift) oraz dwa tryby automatyczne (ciągnik zmienia sam biegi i półbiegi).

Modele Agrotron 6155-6215 TTV Warrior wyposażono w bezstopniową skrzynię biegów ZF Eccom (6155TTV – 6185TTV) lub S-Matic (6205TTV i 6215TTV) w wersji standardowej lub HD – Heavy Duty, która doskonale sprawdza się w pracach polowych. Skrzynia posiada cztery przekładnie planetarne i pakiet hydrostatyczny. Tylko do 40% mocy przenoszona jest na koła poprzez hydrostat. ZF oferuje wysoką sprawność, zwłaszcza w prędkościach prac polowych. Układ napędowy oferuje możliwość pracy w trybach: manualnym, automatycznym i WOM. Tryby wybierane są przy użyciu przycisku na podłokietniku w kabinie ciągnika.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników