czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Nowe barierki przyczep do bydła od firmy JOSKIN

spot_img

Nowe barierki przyczep do bydła, JOSKIN BETIMAX, zaprojektowano z myślą o komforcie i bezpieczeństwie zwierząt oraz … hodowcy!

Troska o komfort i bezpieczeństwo inwentarza jest priorytetem hodowcy. A zatem także producenta przyczep do przewozu bydła. W związku z tym przyczepy JOSKIN BETIMAX mają antypoślizgową podłogę, tylne drzwi otwierane na maksymalną szerokość oraz zaokrąglone krawędzie nadkoli, a model RDS dyszel pochłaniający wstrząsy i opuszczane podwozie. Nawet kolor nadwozia wybrano mając powyższe na uwadze – w modelu R, z rampą, jest to apetyczna, soczysta zieleń, a w serii RDS kojąca szarość ocynku.

Zaganianie zwierząt, tak by się nie zraniły ani nie przestraszyły, jest kolejnym istotnym aspektem komfortu i bezpieczeństwa przyczep do ich przewozu. Przy okazji wprowadzania zmian konstrukcyjnych w przyczepach BETIMAX, mających na celu dostosowanie ich do norm unijnych (i przy okazji narzuconych ostatnio restrykcji), JOSKIN dopracował i uzupełnił ofertę zewnętrznych barierek do kierunkowania bydła, nie zapominając o komforcie i bezpieczeństwie hodowcy.

Przed projektantami postawiono 3 wymogi konstrukcyjne: po pierwsze była to łatwa, szybka i wygodna obsługa, po drugie zgodność wymiarów z przepisami ruchu drogowego (max. szer. 2,55 m), a po trzecie możliwość montażu na wszystkich przyczepach do bydła marki JOSKIN w eksploatacji od ponad 10 lat.

Efekt: bez względu na typ przyczepy JOSKIN BETIMAX, nawet już użytkowanej, hodowca może ją wyposażyć w zestaw prostych, solid-nych i bezpiecznych barierek, do wyboru spomiędzy 3 nowatorskich modeli.

Barierki obrotowe to proste podstawowe rozwiązanie oparte na solidnej konstrukcji z kwadratowych profili. Są one zamocowane na zawiasach z tyłu przyczepy, a kąt ich otwarcia osiąga 190°. Proponowane są w długościach 3,5 i 4,5 m.

Zbudowane z okrągłych rur barierki teleskopowe mają 2 m długości podczas transportu i 3,6 m po rozciągnięciu, przy czym w obu pozycjach są blokowane automatycznie. Są one składane na drzwi z tyłu skrzyni ładunkowej (do przejazdu w węższych miejscach jak wjazd do obory) lub na ściany boczne przyczepy, dzięki czemu mają bardzo duży zasięg przy otwieraniu, dochodzący do 270°!

I wreszcie barierki obrotowe na szynie, które stanowią najbardziej wszechstronne rozwiązanie. Przesuwają się one na solidnej szy-nie przymocowanej do ściany przyczepy, przy czym wysuwa się je stopniowo, po torze liniowym, co umożliwia używanie ich również w węższych miejscach. Wózek barierki jest wyposażony w zawias, który także umożliwia jej obrót, o ponad 150°, na całej długości szyny. Ich podstawowa długość wynosi 3,5 m, ale są również dostępne w wersji 4,5 m, do skrzyń ładunkowych mierzących 6 m, 7,5 m i 9 m. Wszystkie mają przesuwny dolny element, pozwalający uniknąć kolizji z błotnikami kół.

Wszystkie barierki marki JOSKIN mają 3 zdecydowane zalety:

  • najważniejsza to system odciążania obejmujący górną regulowaną sprężynę, która ułatwia operatorowi obsługę oraz odciąża zawiasy barierki;
  • kolejną są duże możliwości dopasowania do nierówności podłoża w każdej pozycji dzięki elementowi, który zapewnia regulację kątową położenia barierki;
  • trzecia to zwarte ustawienie transportowe zapewniające przepisową szerokość 2,55 m, z ryglem zabezpieczającym i odbojami wygłuszającymi, by ograniczyć stres zwierząt i hodowcy.

Do tego dochodzą tradycyjne zalety ‘‘Made by JOSKIN”, między innymi, odpowiedni stosunek jakości do ceny, trzyletnia gwarancja firmy JOSKIN, a zwłaszcza własny ocynk, co ogółem przyczynia się do komfortu zwierząt, a zatem także hodowcy.

3 założenia konstrukcyjne, 3 nowatorskie modele i 3 zdecydowane zalety to argumenty, które mówią same za siebie. Przy czym do już użytkowanych przyczep Betimax barierki marki JOSKIN są dostępne w zestawie do samodzielnego montażu, według załączonej instrukcji.

 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników