wtorek, 27 lutego, 2024

Piątek pogodny i całkiem ciepły [POGODA]

spot_img

Piątek ostatnim dniem w pełni pogodnym na obszarze całego kraju

W nocy sucho i pogodnie. Jedynie na Podlasiu, Mazurach, wschodzie Lubelszczyzny wiecej chmur, które napłyną znad Białorusi, ale nie przyniosą opadów.

Te chmury jednak sprawią, że nie ma szans na przymrozki- tutaj w nocy około 3-6 stopni powyżej zera. Ciepło również na zachodzie- nie mniej niż 4-7 stopni. Natomiast z południa po centrum i północ pogodnie i zimno. Na Mazowszu, Warmii, Pomorzu Gdańskim oraz w regionach podgórskich około 0/+2 stopni na wysokości 2 metrów i przymrozki przy gruncie. Na pozostałym obszarze południa i centrum około +2/+3 stopni na wysokości 2 metrów i około -2/0 stopnia przy gruncie.

Wiatr będzie słaby, w wielu regionach zupełnie bezwietrznie.

W ciagu dnia również słąbo powieje- wieczorem bezwietrznie- idealna pogoda na opryski- tym bardziej, że następna noc ciepła w całym kraju.

W ciągu dnia słonecznie z małym zachmurzeniem. Temperatura podniesie się do zaledwie 15-17 stopni od Mazur po Podlasie, Lubelszczyznę. Od Kaszub po Mazowsze, Łódzkie i Małopolskę 17-18 stopni. Na Kujawach, Pomorzu Zachodnim, Wielkopolsce, Opolszczyźnie 18-20 stopni. Najcieplej na zachodzie do 21-22 stopni, a w okolicy Słubic nawet 23 stopnie.

Kolejna noc- po północy ma szansę przynieść opady deszczu na zachodzie kraju- opad do 2-5 mm. Jutro będzie znany obszar, zasięg i intensywność opadów. Od soboty na zachodzie oraz niedzieli na pozostałym obszarze do poniedziałku wieczór w wielu regionach popada deszcz.

Łukasz Sieligowski 

spot_img
Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników