czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Minister Kowalczyk w Kielcach: Rolnikom nie zależy na rozmowie, tylko na krzyku

spot_img

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk odwiedził dziś wystawę AgroTech w Kielcach. O godzinie 13:00 odbył się oficjalny briefing prasowy z udziałem ministra.

Wcześniej na targach pojawiła się grupa ok. 280 rolników ubranych w żółte kamizeli z napisem „Oszukana Wieś”. Rolnicy oczekiwali rozmowy z ministrem, do której jednak nie doszło. Zebrani rolnicy nie zostali także wpuszczeni na oficjalne spotkanie z Ministrem Kowalczykiem.

Podczas briefingu Minister zwrócił uwagę, że w nowej WPR zaplanowane są nabory, które ułatwią rolnikom inwestycje i zakup w nowe maszyny. Minister bardzo zdawkowo odniósł się do protestujących rolników.

Ja zapraszałem i nadal zapraszam przedstawicieli rolników do rozmów, ale trudno rozmawiać w hałasie i gwizdach. Zapraszałem do konkretnych i precyzyjnych rozmów, na razie nikt nie chce się zgłosić. Widocznie rolnikom nie zależy na rozmowach, tylko na gwizdach i krzykach. Tak nie naprawimy Polskiego rolnictwa, więc jeszcze raz ponawiam zaproszenie do rozmów i konkretnych pomysłów. Jestem na to otwarty – skomentował dzisiejszą sytuację Minister Rolnictwa.

Minister poinformował także, że w sprawie niskich cen skupu zbóż i zapełnionych magazynów resort rolnictwa czeka za decyzją Komisji Europejskiej, która musi wydać zgodę na zapowiedziane dopłaty do sprzedaży zbóż.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
1 rok temu

Dobrze ze go tylko skrzyczeli bo powinien kopów w jaja dostać.
A z kim mają rozmawiać rolnicy jak to tylko marionetka.
Rolnicy pokarzą rozmowę w wybory do parlamentu.
Wtedy smród się zerwie

Jacek
Jacek
1 rok temu

a ” Panu ” na pieniądzach i zadowoleniu słońca narodu bo linia partii jest najważniejsza dla was a los cię skarżę nie człowiek co wy robicie z narodem chańba tobie

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

A z kim i o czym rozmawiać z tym pisowskim oszustem.Bedą wybory to rolnicy pokażą im ich miejsce….

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

3
0
Would love your thoughts, please comment.x