niedziela, 1 października, 2023

Minister Kowalczyk w Kielcach: Rolnikom nie zależy na rozmowie, tylko na krzyku

spot_imgspot_img

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk odwiedził dziś wystawę AgroTech w Kielcach. O godzinie 13:00 odbył się oficjalny briefing prasowy z udziałem ministra.

Wcześniej na targach pojawiła się grupa ok. 280 rolników ubranych w żółte kamizeli z napisem „Oszukana Wieś”. Rolnicy oczekiwali rozmowy z ministrem, do której jednak nie doszło. Zebrani rolnicy nie zostali także wpuszczeni na oficjalne spotkanie z Ministrem Kowalczykiem.

Podczas briefingu Minister zwrócił uwagę, że w nowej WPR zaplanowane są nabory, które ułatwią rolnikom inwestycje i zakup w nowe maszyny. Minister bardzo zdawkowo odniósł się do protestujących rolników.

Ja zapraszałem i nadal zapraszam przedstawicieli rolników do rozmów, ale trudno rozmawiać w hałasie i gwizdach. Zapraszałem do konkretnych i precyzyjnych rozmów, na razie nikt nie chce się zgłosić. Widocznie rolnikom nie zależy na rozmowach, tylko na gwizdach i krzykach. Tak nie naprawimy Polskiego rolnictwa, więc jeszcze raz ponawiam zaproszenie do rozmów i konkretnych pomysłów. Jestem na to otwarty – skomentował dzisiejszą sytuację Minister Rolnictwa.

Minister poinformował także, że w sprawie niskich cen skupu zbóż i zapełnionych magazynów resort rolnictwa czeka za decyzją Komisji Europejskiej, która musi wydać zgodę na zapowiedziane dopłaty do sprzedaży zbóż.

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
6 miesięcy temu

Dobrze ze go tylko skrzyczeli bo powinien kopów w jaja dostać.
A z kim mają rozmawiać rolnicy jak to tylko marionetka.
Rolnicy pokarzą rozmowę w wybory do parlamentu.
Wtedy smród się zerwie

Jacek
Jacek
6 miesięcy temu

a ” Panu ” na pieniądzach i zadowoleniu słońca narodu bo linia partii jest najważniejsza dla was a los cię skarżę nie człowiek co wy robicie z narodem chańba tobie

Andrzej
Andrzej
6 miesięcy temu

A z kim i o czym rozmawiać z tym pisowskim oszustem.Bedą wybory to rolnicy pokażą im ich miejsce….

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

3
0
Would love your thoughts, please comment.x