czwartek, 22 lutego, 2024

Czy dojdzie do dymisji Ministra Kowalczyka?

spot_img

Henryk Kowalczyk jeszcze przed świętami ma pożegnać się ze stanowiskiem ministra rolnictwa. Najprawdopodobniej w czwartek dojdzie do dymisji.

Henryk Kowalczyk ma zachować stanowisko wicepremiera. Prawdopodobnie nowym ministrem rolnictwa zostanie przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus.

Kryzys na rynku

Dymisja Henryka Kowalczyka ma doprowadzić do uspokojenia protestów rolników, z których najostrzejszy dotyczy zalewu Polski przez zboże napływające z Ukrainy.

Zmianę na stanowisku ministra rolnictwa Prawo i Sprawiedliwość ma tłumaczyć chęcią „nowego otwarcia” z rolnikami i „wyciszenia” ich protestów, ale nie chce też obarczyć Kowalczyka całą odpowiedzialnością za konflikt ze środowiskiem.

Henryk Kowalczyk jest ministrem rolnictwa i wicepremierem od 26 października 2021 roku. Wcześniej pełnił już kilka funkcji ministerialnych był ministrem środowiska w latach 2018-2019 i szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów w latach 2015-2018.

Źródło: money.pl

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x