sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Czy Henryk Kowalczyk zostanie odwołany z funkcji ministra rolnictwa? Spekulacje narastają

spot_img

W ostatnim czasie pojawiają się coraz to intensywniejsze spekulacje na temat ewentualnej dymisji Henryka Kowalczyka, ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Jednym z istotnych sygnałów wskazujących na to, że może dojść do takiej zmiany w rządzie, są odwoływane spotkania ministra z przedstawicielami środowiska rolniczego. Co więcej, złożenie wniosku o odwołanie Kowalczyka zapowiedział podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Buska-Zdroju prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. 

konkurs na promocje żywności z lasu
zdj: Archiwum AP

Kto mógłby zastąpić ministra Kowalczyka?

Czy istnieje możliwość, że minister Henryk Kowalczyk wkrótce zostanie zastąpiony przez kogoś innego, kto podejmie się trudnych zadań? Lider Agrounii, Michał Kołodziejczak, podczas konferencji przekazał informację, że pojawiły się doniesienia o zmianie na stanowisku ministra rolnictwa. Według niego, kandydatem na to stanowisko ma być Jan Krzysztof Ardanowski. Podczas debaty w Jasionce, Kołodziejczak zapytał Ardanowskiego o tę propozycję, ale ten odmówił odpowiedzi. Według lidera Agrounii, to jasny sygnał, że następca ministra Kowalczyka został już wybrany.

Minister Kowalczyk odwołuje spotkania z rolnikami

Fakt, że ministerstwo rolnictwa odwołuje planowane spotkania szefa resortu z rolnikami, dodaje paliwa do dyskusji na temat potencjalnej dymisji ministra Kowalczyka. Na ten przykład, minister miał spotkać się z rolnikami w Nysie 23 marca o godzinie 17:00, ale na miejscu pojawiła się jedynie kartka informująca o odwołaniu spotkania. Również w Szczecinie, gdzie trwa protest trwający od 30 dni, minister nie pojawił się, mimo że został zaproszony. Takie zachowanie tylko przyspiesza spekulacje na temat możliwej dymisji ministra Kowalczyka.

Kosiniak-Kamysz zapowiada wniosek o odwołanie. Kowalczyk twierdzi, że jest pewien swojej pozycji

Co więcej, Prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, podczas spotkania z mieszkańcami Buska-Zdroju zapowiedział wniosek o odwołanie ministra, uważając, że wprowadził on polskiego rolnika na manowce. Wniosek ten ma poparcie różnych partii, takich jak Lewica, Koalicja Obywatelska i Konfederacja. Jednak minister Kowalczyk w Programie Pierwszym Polskiego Radia wyraził pewność, że wynik głosowania nad wotum nieufności będzie korzystny dla niego i dla jego ministerstwa. Jego zdaniem, debata nad wotum nieufności to okazja do pokazania działań, jakie podjęło ministerstwo w związku z problemami na rynku zboża.

Nie da się ukryć, że atmosfera w ministerstwie robi się coraz bardziej gorąca. A jakie wy macie przypuszczenia na ten temat? Podzielcie się nimi w komentarzach!

źródło: twitter

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x