czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Komisja Europejska może ograniczyć import dwóch kolejnych ukraińskich produktów spożywczych

spot_img

W najbliższym czasie Komisja Europejska może wprowadzić ograniczenia w imporcie do UE dwóch kolejnych rodzajów ukraińskich produktów spożywczych. Informuje o tym Euronews, powołując się na własne źródła.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni Komisja Europejska wprowadzi ograniczenia

Import jaj z Ukrainy osiągnął poziom referencyjny, co oznacza, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni Komisja Europejska wprowadzi ograniczenia” – powiedział gazecie jeden z przedstawicieli instytucji po ogłoszeniu przez władze wykonawcze ograniczeń w imporcie owsa z Ukrainy do czerwca 2025 roku.

Ponadto, według europejskich ekspertów ds. handlu zaznajomionych z tym tematem, import cukru również znajduje się w centrum uwagi władzy wykonawczej UE.

Źródło: Euronews

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x